Reader2Go: pohodové čtení RSS (recenze aplikace)

Reklama

Sháníte-li kvalitní RSS čtečku pro systém Windows Phone, dříve či později musíte narazit na Reader2Go. Nemá pouze vysoké hodnocení, na rozdíl od konkurentů se jedná o freeware. Nutná je ovšem spolupráce s Google Reader.

Pravidelní uživatelé služby Google Reader se velmi rychle zorientují i v této čtečce. Na výběr mají přehled ze všech nepřečtených zpráv, nebo mohou využívat rozdělení do skupin, tak jak jej používají v Google Reader. Položky se dají přidávat do oblíbených, samozřejmostí je hromadné označování článků jako přečtených. Na výběr máte automatické označení zpráv starších než dva týdný, týden nebo den.

Velmi užitečnou možností je stažení všech nepřečtených článků přímo do mobilu. Později se k nim můžete vrátit a přečíst si je, i když zrovna nejste připojeni s mobilem k internetu.

K dispozici jsou živé dlaždice s počtem nepřečtených zpráv, otvírat si automaticky můžete mobilní verzi stránek, na kterých se nachází kompletní text. Samozřejmostí je také vytváření nových Feeds. Nikde jsem bohužel nedohledal způsob aktualizace RSS, také by byla užitečné, kdyby program aktualizoval jen vybrané skupiny zpráv a ostatní by se mohli stahovat jen manuálně.

I přes tyto drobné námitky se Reader2Go v praxi výborně osvědčil a pokud nemáte nic zásadního proto Google Reader, se kterým se napevno synchronizuje, jedna se o ideální volbu čtečky RSS.

Operační systém: Windows Phone 7.5 a vyšší

Odkaz na stažení

Cena: freeware

Reklama