Realme 7 5G: když chcete výkon a data [recenze]

Reklama

Telefon pro zájemce o nejrychlejší surování v 5 G sítích potěší velmi dobrým displejem, velkou baterií a svižným chodem Androidu. Realme dokazuje, že má co nabídnout i v cenové hladině 7 500 Kč.

Realme 7 5G obsahuje nejvyšší výbavu z rodiny Realme 7, z nichž jsme testovali Realme 7, Realme 7 Pro i Realme 7i. Varianta 5G má nejen podporu sítí nové generace, ale řadu kvalitních vychytávek, proti povedenému Realme 7 (8+128 GB) připlatíte nyní 2 500 Kč. To je už solidní přirážka, kterou v případě, že nepotřebujete podporu 5G, není nutné vydávat.

Telefon přichází ve žluté krabičce s průhledným silikonovým pouzdrem, bílou rychlonabíječkou s maximálním nabíjecím proudem 30 W. Díky němu nabijete mobil z nuly asi za hodinku, baterie má obří kapacitu 5 000 mAh a výdrž více jak jeden den je samozřejmostí. Nejen baterie má za následek hmotnost bezmála 200 g, za kterou může  i větší 6,5palcový IPS displej. Telefon navazuje po stránce designu na kolegy, opět tu máme plastová záda a pevnou konstrukci, mobil se neprohýbá, tlačítka reagují spolehlivě, na displeji je o výrobci ochranná folie.

Levý bok obsahuje slot microSD, nebo až dvě nanoSIM s podporou 5G, dále dvojici tlačítek hlasitosti. Pravá strana dostala tlačítko zapnutí/zámku v kombinaci se čtečkou otisků prstů. Reaguje bezvadně, tohle umístění mám rád, pro moji levou ruku je to praktické. Odemykání mobilu je ale pohodlnější skenem obličeje, tady je také Realme pevný v kramflecích, mobil dáte před obličej a v pikosekundě se odemyká (spoléhá na přední 16Mpx fotoaparát).

V roušce vás moc nepozná, pak lze použít otisk nebo gesto na displeji. Na horní straně najdete jen mikrofon, dole je druhý, hned vedle 3,5mm jacku sluchátak, USB-C konektoru a hlasitého reproduktoru. Pocit při držení mobilu je bezproblémový, hrany jsou příjemně zaoblené, netlačí do prstů, tlačítka se tisknou spolehlivě s tichým cvaknutím. Telefon dobře reaguje na dotyky displeje, rozlišení FullHD+ je parádní a pochvalu zaslouží maximální 120Hz frekvence obnovování obrazu. V pořádku je také jas, na prudkém slunci je lepší zastínit rukou. Kvalita podání barev, videa i her je velice dobrá.

Android 10 s nadstavbou Realme UI pohání procesor s podporou 5G sítí, u tohoto modelu výrobce sáhl po MediaTeku Dimensity 800U, do party mobil používá 6 GB RAM a 128 GB vnitní paměti. Taková výbava je pro plné používání mobilu plně dostačující, telefon se nezadrhává, nemusíte na nic čekat. V menu systému oceníte výsuvnou lištu zástupců oblíbených aplikací, vysouvá ze z pravého okraje.

S mobilem můžete natáčet videa až 4K, ale jen při 30 snímcích za sekundu, po lepší frekvenci zvolíte dostačující 1080p. Realme 7 5G opět dokazuje, že je dobrý kamarád milovníka mobilního focení. Hlavní snímač dostal 48Mpx, širokoúhlý má 8 Mpx, pak tu je makro 2 Mpx a 2 Mpx černobílý snímač. Optický zoom nabízí při focení zrychlené volby 1x, 2x a 5x zoom, ťuknutím zvolíte režim panoramatické fotky, viz galerie. Nejvyšší zoom je už téměř nepoužitelný. Pro základní focení je telefon hodně dobře použitelný, když si vyhrajete s režimem pro noční nebo portrétní focení, budete spokojeni.

Závěr

Realme 7 5G je důkazem, že výrobce umí produkovat kvalitní telefony, ať je řeč o provedení konstrukce, displeji, rychlonabíjení i výdrži na nabití. Model s podporou 5G ocení fanoušci sítí budoucnosti, ti ostatní mohou v klidu sáhnout po o třetinu levnějším Realme 7 a nebudou zklamáni.

Realme 7 5G  – 1080p video

Realme 7 5G fotogalerie

Širokoúhlý – běžný – 2x zoom – 5x zoom

Širokoúhlý – běžný – 2x zoom – 5x zoom

Širokoúhlý – běžný – 2x zoom – 5x zoom

Širokoúhlý – běžný – 2x zoom – 5x zoom

 

Reklama