Realme 7 Pro: prudce návykové rychlonabíjení [recenze]

Reklama

Příval energie ve střední třídě, to jsou hned dva modely Realme 7 a Realme 7 Pro. Druhý z nich podporuje rychlonabíjení 65W nabíječkou, díky němu je používání telefonu zase o něco příjemnější.

 

Telefony řady Realme 7 se ukázaly 7. října, Realme 7 Pro se dá již koupit. Střední třída telefonů tak dostala zástupce, který má dostatek výkonu, nabízí slušný fotoaparát a hlavně nejrychlejší nabíjení ve své třídě – do 100 % nabije za 34 minut. Realme 7 Pro je k sehnání za 7 999 Kč ve dvou barvách, oficiálně nazvané jako stříbrná a modrá, no testovaná stříbrná připomíná spíše světle modrou a vůbec to není na škodu.

Telefon ve žluté krabičce přichází se silikonovým obalem na plastová záda, pozornost ale upoutá velká nabíječka SuperDart s proudem 65 W. Odpojitelný USB-C kabel je bohatě izolování, koncovky dostaly žlutou barvu uvnitř konektorů. Právě tudy totiž plyne energie do telefonu a to rychlostí, na kterou nejsme zvyklí. Potřebujete si mobil nabít do plného stavu, když máte třeba 40 %? Stačí připojit a za cca 15 minut máte hotovo. Není to zázrak, Realme 7 Pro se sice trochu zahřívá, ale 4 500mAh baterie se plní rychle, viz video.

Realme 7 Pro nabíjení

Systém, fotoaparát

Telefon je plastové konstrukce s jemně matným povrchem, který nechytá otisky. Díky tomu jsou tak záda telefonu stále čistá a pěkná na pohled. Konstrukce telefonu padne dobře do ruky díky zaoblení hran, z výroby je na displeji nanesena ochranná folie. Hmotnost kolem 180 g je při této velikosti telefonu akorát (měří 161 × 74 × 8,7 mm), bohužel se nedostalo na nějakou normu krytí IP proti vodě.

Displej AMOLED s velikostí 6,4 palců přináší pěkný obraz, používal jsem stále 100% podsvícení a při jasném počasí bylo na displeji něco vidět. V displeji sídlí přední selfie kamera, pro odemykání obličejem ideální, i když majitele nepozná v roušce (vyzkoušeno). AMOLED displej podporuje Always-on zobrazení notifikací a hlavně času, v noci však svítí jako lampička. Reakce na doteky prstů jsou bleskové, tady nemám připomínek. Frekvence obnovování obrazu je standardních 60 Hz. Displej překvapí integrovanou čtečkou otisků prstu, ve spodní části je snímač, který odvádí slušnou práci. V kombinaci s odemykáním obličeje máte další cestu pohodlného odemykání mobilu.

Realme dostalo ovládání hlasitosti na levém boku, tamtéž je delší šuplík pro nanoSIM karty (pdporuje dualSIM) a microSD kartu. Vpravo se pak mobil zapíná/zamyká, dalších tlačítek netřeba. Nahoře  sídlí jeden z mikrofonů, zbytek se odehrává dole – 3,5mm jack sluchátek, USB-C a hlasitý reproduktor. Sluchátka s mobilem nedostanete, chválím výkon reproduktoru, telefon si říká dobrým zvukem o pozornost.

Zadní strana dostala efektní pruh, který se povrchem ale neliší od sousedícího. Líbí se mi seskupení objektivů v modulu na zadní straně, i když se kvůli němu telefon na zádech houpe. Sestava fotoaparátů 64+8+2+2 Mpx přináší možnost fotit různé záběry – přiblížení 1x, 2x, 5x, širokoúhlé, pokusy o makro. V nabídce jsou noční záběry (vč. módu focení hvězd) i AI pro lepší fotky. V aplikaci fotoaparátu jednoduše přepínáte, jakým stylem budete fotit. V nabídce videa je maximem 4 K a 30 sn./s, v tomto rozlišení nefunguje ultra širokoúhlý záběr. Velkým plusem je stabilizace, záběry jsou velice klidné.

Realme 7 Pro – 4K video

Android 10 pohání 8jádrový procesor Snapdragon 720G s 8 GB operační paměti a 128 GB vnitřní pamětí (dostupných cca 105 GB). Ze známých technologií nechybí nic podstatného včetně NFC.

Grafická nadstavba Realme UI podporuje aktivaci tmavého režimu prostředí, regulace jasu je možná hned na vysouvací liště. Pozor na minimální jas, to na displeji skoro nic neuvidíte. Za zmínku stojí vysouvací panel zástupců, z pravého okraje vytáhnete lištu, kam umístíte např. oblíbené aplikace. Při startu mobilu v systému nenajdete zbytečnosti, vše si v pohodě doinstalujte z Google Play. Chod aplikací je bezproblémový, telefon snese hraní her, spolehnout se můžete na více jak jednodenní výdrž.

Závěr

Realme 7 Pro si zaslouží pozornost za rychlonabíjení, jednou denně na „pár“ minut stačí ponechat na nabíječce a máte vystaráno. Zpracování konstrukce a kvalita AMOLED displeje hrají prim, stejně tak plynulé prostředí s grafikou výrobce. Velice slušně fotí a spokojeni budete se stabilním videem.

Realme 7 Pro fotogalerie

širokoúhlý – normální – 2x – 5x zoom

Další záběry

Reklama