Realme 9i: když nemáte vysoké nároky [recenze]

Reklama

Dostupný mobil střední třídy přichází zaujmout velkým displejem s 90Hz frekvencí, 5 000mAh baterií a 50Mpx fotoaparátem.

Realme 9i je nejlevnějším zástupcem nové devítkové řady, kde vládne model Realme 9 Pro+, viz náš článek. Za 9i dáte 5 000 Kč s pamětí 64 GB, doporučiji rovnou přihodit 500 Kč a mít 128 GB paměti, je to jistota. Na výběr je černá a modrá varianta, v krabičce mobil doprovází průhledný silikoný kryt na záda, 33W rychlonabíječka  a nezbytný USB-C kabel. Sluchátka připojíte vlastní, nechybí 3,5mm jack.

Testovaná varianta je černá, ačkoliv se zdá spíše tmavě šedá, každopádně na zádech spatříte grafické efekty – proužky, který se jakoby hýbou pohybem mobilu. Hladký plast samozřejmě láká otisky, ale nedá se říct, že se mobil viditelně hned upatlá. V ruce mobil ucítíte, 190 g je akorát na pohodlné nošení, vděčíme tomu 5 000mAh baterii a velkému displeji 6,6 palců.

Právě na ten výrobce láká, podporuje až maximálně 90Hz obnovovací frekvenci pro plynulý obraz her. Průstřel selfie kamery se nacpal do rohu, reakce na dotyky displeje jsou bez problémů. Na světle doporučuji rovnou maximální jas, regulace se dá použít třeba doma a večer, to se šetří energie.

Šuplík na nano SIM karty a microSD najdeme vlevo, stejně tak ovládání hlasitosti, napravo zbyla čtečka otisků ve vypínači. Pro odemykání jsem čtečku používal a k funkci nemám připomínek. Citlivost mikrofonů a hlasitost reproduktoru je určitě v normě, mobil poslouží pro komunikaci bez potíží. Stejně tak v rámci konektivity, kde sice chybí podpora 5G, ale LTE je pro cokoliv dostačující, žádné zádrhele jsem nezažil při spojení s Wi-Fi nebo třeba bluetooth v autě či po kabelu v rámci Android Auto.

Dalším pilířem výbavy má být 50Mpx snímač, který doplňuje 2 Mpx na makro a 2 Mpx monochromatický. Chybí tak nějaký širokoúhlý, vystačit si musíte jen s hlavním, zkoušel jsem defaultní 2x a 5 x zoom, v galerii vidite, jak to dopadlo. Dá se říct, že snímač podává spíše podprůměrný výkon, fotky i s dobrým světlem bývají zahaleny „závojem“, neostré objekty, nesedí barvy, přepálená světlá místa. Tohle bude stačit jen nenáročným majitelům. Video umí maximálně 1080p.

Procesor Qualcomm Snapdragon 680 doprovází 4 GB RAM, s virtuálním navýšením na 11 GB, odezva systému není špičkově blesková, ale s ohledem na cenu určitě uspokojující bez záseků. Nic takového jsem za dva týdny používání nezažil. Prostředí Android 11 se dá upravit barevně i tvarově (styl ikon například), další detaily nastavení se shodují s jinými Realme.

Závěr

Realme 9i patří do průměru v rámci nižší střední třídy, dobře se hodnotí IPS displej a jeho zobrazení i 90Hz frekvence, pochvalu zaslouží klidně několik dní výdrže s 5 000mAh baterií a ostudu neudělá pohon systému Android. S nějakým vážnějším focením raději nepočítejte.

Realme 9i – fotogalerie

1x – 2x zoom – 5x zoom

Realme 9i – video 1080p

 

Reklama