Realme C11: radost pro nenáročné [recenze]

Reklama

Dostupný Android s velkým displejem a slušným designem konstrukce. Realme chce v nejnižší třídě zaujmout hlavně cenou, s tím souvisí slabší výbava. Hodí se pro běžné používání?

 

Realme C11 koupíte v šedé nebo zelené variantě za velice příjemnou cenu asi 2 890 Kč. V obchodech narazíte na variantu se 2 GB i 3 GB RAM, rozdíl je pár desetikorun, abyste měli víc. Jinak je výbava shodná. V krabičce žluté barvy najdete 10W nabíječku a USB kabel s microUSB konektorem, USB-C se tak nekoná.

Plastový lowend zaume na první pohled velký displejem se zářivými barvami a dobrým jasem, a to i celkem slušným výkonem v jasném prostředí. Necelých 200 g telefonu odpustíte s ohledem na veliký displej, stejně tak velkou 5 000 mAh baterii uvnitř. Plastové tělo je na povrchu přjemně matné, tloušťka je 9 mm, což není zrovna málo, ale v ruce se to ještě dá snést. Čelní plochu ovládl 6,5palcový displej s HD rozlišením, uprostřed povšimnete selfie kameru. Spodní pruh černé barvy je nevyužitý, po zapnutí mobilu se objeví senzorová tlačítka pro pohyb v systému Android.

Levý bok nabídne dlouhý šuplík dvojice SIM karet a jedné microSD. Ta se bude hodit, v základu je totiž jen 32 GB, z toho 15 GB pro uživatele. Napravo najdete vystouplá tlačítka zámku a hlasitosti, stisk potvrdí tiché cvaknutí. Horní strana je prázdná a dole se odehrává zbytek – 3,5mm jack, mikrofon, hlasitý reproduktor a starší microUSB pro nabíjení.

Nejhezčí je Realme při pohledu zezadu, matný povrch dostal efektní logo v pruhu, který končí modulem fotoaparátu s LED bleskem. Fotí se duálně – hlavní snímač nabídne 13 Mpx, druhý pak 2 Mpx na detaily. Maximem je video 1080p bez stabilizace, během nahrávání občas přeostřuje, snímkování je průmrných 30 záběrů za sekundu. Kvalita zvuku videa je také horší, ale pro nějaké nouzové použití poslouží. Ohledně focení určitě vyberte dost světla, pak jsou fotky slušné, nechybí odpovídající barvy.

Android 10 pohání 8jádrový procesor a 2 GB RAM (dostali jsme na test nižší variantu), reakce nejsou s ohledem na hardware bleskové, ale s běžnou trpělivostí se telefon používat dá. Po rozsvícení displeje se objeví animované ikony, procházení menu je plynulé, reakce na doteky podobně. Prostředí Androidu dostalo grafickou nadstavbu Realme UI, nechybí tmavý režim i úsporný pro oči, přehledná vysouvací lišta. Pro běžné používání se telefon určitě hodí, včetně surfování, využití Messengeru a Whatsapp, poslechu hudby Spotify. Při volání jsem nezaznamenal potíže s mikrofonem nebo reproduktorem, ani druhá strana si nestěžovala.

Realme C11 je levný telefon bez drahých vychytávek, který určitě umí spoloužit pro volání, komunikaci, sociální sítě a prohlížení internetu. S ohledem na cenu si vystačíte s fotoaparátem i záznamem videa. Díky velké baterii se můžete spolehnout klidně na skoro dva dny výdrže při používání mobilu.

 

Realme C11  – fotogalerie

Realme C11 – video 1080p – 30sn./s

Reklama