Realme C21: veliký displej, nízká cena [recenze]

Reklama

Modrý nebo černý, takový může být nový model C21 s výrazným křížovým designem na zádech. Dostupný čínský telefon startuje pod 3 000 Kč, lepší je zaplatit pár stovek navíc a mít ve výbavě praktické NFC.

Realme C21 bylo představeno společně s Realme 8 5G, C21 je však určena pro masy, nikoliv 5G surfaře. Realme C21 startuje s doporučenými cenami takto: 3+32 GB – 2 799 Kč; 4+64 GB + NFC – 3 499 Kč (např. CZC). Pokud vyloženě nešetříte stokoruny, určitě sáhněte po lepším z dvojice, odměnou bude více vnitřní paměti a hlavně NFC pro mobilní platby v obchodě.

Realme C21 míří do rukou milovníkům velkých 6,5palcových displejů, tady je HD rozlišení. Plastové tělo tak patřičně narostlo, na výšku má 165 mm, váží skoro 200 g. Není divu, že se dovnitř vešla 5 000mAh baterie, kterou nabíjíte bohužel obstarožním microUSB konektorem. Ten budou majitelé proklínat, kvůli nutné jednostranné orientaci konektoru, v porovnání s moderním USB-C. Z baterie lze reverzně nabít i třeba sluchátka, to se může hodit.

Telefon má zaoblené hrany, napravo je zámek/vypínač s dvojtlačítkem hlasitosti, nalevo se pak zasouvá šuplík pro 2x nanoSIM a microSD pro rozšířené nevelké vnitřní paměti se může hodit. Přední stranu okupuje hlavně displej protažený téměř k okrajům, zabere téměř 90 % strany; IPS technologie nabízí slušný obraz za různých podmínek, na slunci by mohl být výkon jasu lepší. Displej s tradiční obnovovací frekvencí 60 Hz se viditelně upatlává otisky, je tak vhodné ho občas naleštit. To samé se naštěstí nedá říct o zádech, kde se lámou světelné paprsky díky matné grafice. Ta nechytá otisky a tak záda vypadají k světu a můžete se s nimi pochlubit ostatním. Testovaná modrá varianta je příjemně svěží a moderní, černá poslouží konzervativnějším uživatelům.

Vzadu sídlí také kulatá čtečka otisků prstů, její reakce jsou svižné a spolehlivé. Modul trojitého fotoaparátu nepatrně trčí nad povrch, není to obtěžující. Hlavní roli tu má 13 Mpx snímač s AI, dále 2 Mpx pro černobílé scény a 2 Mpx makro. Pro video je nejvyšší možností 1080p a 30 snímků za sekundu. Fotky jsou za dobrého světla velmi kvalitní, barvy odpovídají, kvituji práci autofokusu. Dobré podání detailů i na makro režimu vás bude bavit. U videa by se hodila stabilizace, ale to u takto levného telefonu těžko hledat.

Android 10 pohání herní procesor Helio G35 a 3 nebo 4 GB RAM dle varianty. Odezva systému s grafickou nadstavbou Realme UI není vůbec špatná, pro běžné používání, ale i spouštění her a více aplikací, kecálků a prohlížeče jsem nenašel zádrhel. Výrobce zapracoval na souhře hardwaru a tak je Realme C21 jako první majitel certifikátu vysoké spolehlivosti chytrých telefonů od TÜV Rheinland, měl by tak vydržet dlouhé roky bez závad. Pro data je připraveno maximálně 4G, levnější varianta postrádá zmíněné NFC, na to pozor.

Realme C21 je levný telefon, který potěší velikostí displeje, solidní výdrží více než 1 den a dobrou odezvou systému. Za oko chytne poutavý design zadní části a žádnou ostudu neudělá při focení za dobrý světelných podmínek.

Realme C21 – fotogalerie

Realme C21 – video 1080p

 

 

 

Reklama