Realme GT Neo 2 – rychlé nabíjení i surfování [recenze]]

Reklama

Design, výkon, rychlé nabíjení. Nová řada GT Neo tasí pádné argumenty, které osloví mladší zájemce o výkonný mobil na hraní i focení.

Realme GT Neo 2 můžete koupit v atraktivní zelené barvě, modré testované nebo tradičné černé. Na výběr je dále kapacita paměti 128 nebo 256 GB, více paměti znamená dát 13 499 Kč, polovina paměti srazí cenu na 11 999 Kč Kč, testovaný 8 GB RAM/128 GB vyjde už na 10 490 Kč.

Výrobce vsadil na pevnou konstrukci bez nějaké odolnosti (můžeme jej chránit silikonovýcm pouzdrem z krabičky), s rozměry 162,9 × 75,8 × 9 mm a hmotnosti bezmála 200 g. Z toho plyne, že mobil může nabídnout velký displej, úhlopříčka se zastavila na 6,62 palcích. Technolgie Super AMOLED je první skvělým bonusem, umí totiž nejen parádní obraz za různých podmínek, ale nabídne sklvělou funkci Always on k zobrazení času a ikon nových událostí, grafiku či vlastní obsah, nemusíte brát mobil stáel do ruky a odemykat. Maximem je 120Hz frekvence obrazu, výkon lze nechat na automatice, aby se zbytečně nespotřebovávala energie a přepínala na 60 Hz.

Testovaná modrá varianta jena zádech příjemně matná, ani po pár týdnech používání nedrží špínu či otisky, a není třeba ji leštit. Levý bok nabídne ovládání hlasitosti, napravo je osamocený zámek/vypínač mobilu. Čtečku otisků prstů najdete ve spodní třetině displeje, její rychlsot a spolehlivost je blesková, při kombinaci odemykání skenem obličeje je přístup do mobilu hračkou. Horní strana dostala jen jeden z mikrofonů, zbytek se nachází dole – dulaSIM slot nanoSIM karet (není hybridní a nelze využít pro další microSD kartu), USB-C a hlasitý reproduktor.

Další reproduktor hraje ve škvíře nad displeje, jde tak o sterereproduktory nejen na hraní her, ale na sledování videí praktické. Naopak tu nenajdete 3,5mm jack na sluchátka, takže si koupíte bezdrtávoá nebo aspoň redukce USB-C na 3,5mm jack.

V balení s mobilem dostanete supernabíječku 66 W, takže se připravte na pořádný fofr – pokud nabíjíte třeba z 16 % do 100 %, zabere to jen asi 25 min. Telefon nepodporuje bezdrátové nabíjení. Výdrž moblu je závislá na používání, hraní her a trvale rozsvícený displej si něco vyžádá, při omezení používání víkend uričtě přežijete, v baterii je kapacity dost – 5 000 mAh.

Android 11 s nadstavbou Realme UI pohání kvalitní procesor Qualcomm Snapdragon 870 5G, tečstovaný model ukazoval 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Z té zbylo po spuštění a instalaci nutných aplikací 92 GB, což je stále dost. Používání tleefonu je bezproblémovou záležitostí, prostředí nijak nedrhne, reaguje na ovládání spolehlivě, nezažil jsem jediný zásek. S realme není problém s NFC placením, spolehlivě se drží známých i neznámých Wi-Fi, nezklame v místech pokrytí 5G.

V rámci střední třídy se Realme snaží oslovit i fanoušky mobilního focení, hlavní snímač ukazuje 64 Mpx. širokoúhlý pak 8 Mpx a zbylý 2Mpx makro je do počtu. Kvalita fotek je samozřejmě nejlepší z hlavního snímače, širokoúhlý je pak slabší s detaily, prokreslením objektů a také se změní barvy. U videa je maximem 4K a 60 snímků za sekundu, záběry jsou ale nestabilní. Lepší je použít 1080p se 60 snímky za sekundu a zapnout elektronický mód „ultra stabilní“ viz ukázkové video.

Závěr

Realme GT Neo 2 umí nadchnout designem, perfektním displejem a luxusním rychlonabíjením. Výkon hardwaru stačí na náročné používání i hraní her, s tímhle se mobil trápit nikdy nebude, výhodou je podpora 5G. U focení vyloženě nezklame, pokud jej nebudete trápit s vysokými nároky.

Realme GT Neo 2 – fotogalerie

širokoúhlý – hlavní snímač – 2x zoom – 5x zoom 

Realme GT Neo 2 – 1080p 60sn./s

Realme GT Neo 2 – 4K 60sn./s

Reklama