Realme Narzo 30 5G: parádní displej a 5G v základu [recenze]

Reklama

Nová řada telefonů Realme chce tímto 5G modelem ukázat, že cesta k rychlým datům nemusí být drahá. Jako bonus oceníte 90Hz IPS displej s kvalitním obrazem a 5 000mAh baterku.

Jak poznat nové Narzo? Přece díky šipkám na zadním krytu. Modrý nebo stříbný Narzo 30 5G dělá společnost druhému Narzo 30 A, ovšem již bez podpory 5G a horší výbavou, ovšem i nižší cenou pod 3 000 Kč. Narzo 30 5G vyjde na 5 299 Kčč a to začínal na akčních 4 799 Kč.

V krabičce s telefonem najdete slikonové průhledné pouzdro na zadní kryt, ale byla by škoda se nechlubit efektním zadním krytem s pásem šipek. Nechybí ani 18W nabíječka, rychleji se mobil nabíjet neumí. Telefon je obalaný v hladkém plastu, který v ruce neklouže a nepatlá se, stříbrná barva mu rozhodně dost sluší. Stříbro se rozlévá na matné boky, telefon váží ještě snesitelných 185 g. A to má uvnitř 5 000mAh akumulátor, který dává energii téměř dva dny při dost velkém vytížení.

6,5palcový IPS displej s fullHD rozlišením má z výroby na sobě fólii, rámečky jsou celkem malé a průstřel selfie kamery má místo nesouměrně vlevo nahoře. Chybí notifikační LED, displej nepodporuje Always-on zobrazení informací, což se u této technologie čekat ani nedá. Kvaalita displeje stojí za zmínku, nabízí totiž 90Hz obnovovací frekvenci, takže jsou plynulé animace i hry, frekvence se dá v menu upravit na menší nebo to nechat automatice. Vyšší frekvence logicky více spotřebovává baterii…

V ruce se mobil ovládá a drží bez potíží, boky jsou decentně ostřejší a tak telefon z dlaně nevyklouzne. Levý bok nabízí dualSIM šuplík včetně microSD karty. Napravo je praktická čtečka otisků prstů součástí tlačítka zámku/zapnutí. Reakce jsou bez problémů svižné a spolehlivé.

Zatímco na horní straně nenajdete nic, dole se umístil USB-C, reproduktor, mikrofon i 3,5mm jack. Pro telefonování i poslech hudby vše funguje, jak má. Hladká záda sice nechytají otisky, ale trochu sebojím nepatrným škrábanců v moři stříbrného plastu, za dni testování jsem se jich ale ještě nedočkal. Šipky na světle rozehrávají zajímavou show, je dobře, že se výrobce nebojí po nějakém odlišení od konkurence.

Modul fotoaparátu v tmavém provedení nepřehlédnete, trčí asi milimetr nad povrch, mobil se na stole kvůli tomu houpe. Na focení je připraven hlavní snímač 48 Mpx, společnost mu dělají 2 a 2 Mpx pro hloubku a makro. Snímač se hodně snaží za dobrého světla, barvy i ostrost sedí skvěle. Pro natáčení videa je maximem 1080p a 30 snímků za sekundu, aktivovat se dá softwarová stabilizace. U fotek rovněž platí možnost vylepšení AI, já jsem ale fotil vždy bez ní.

Systém Android 11 pohání 8jádrový Dimensity 700 a 4 GB RAM a na využití čeká 128GB vnitřní paměť. Odezva na pohyb Realme UI prostředí je slušná, není to samozřejmě rychlík jako dražší telefony, ale ostudu neudělá a rozhodně jsem nezažil žádné záseky. S podporou 5G je to snadné, surfování je svižné, pokud jste tedy v místě pokrytí signálem 5G. Jinak si vystačíte s LTE. Výbava mobilu nezapomíáná na NFC pro mobilní platby.

Závěr

Narzo 30 5G to dává jasně najevo, za dobré peníze rychlá data 5G, navrch potěší displejem, výdrží a slušným fotoaparátem. Šipky na zadník krytu jsou příjemným bonusem.

 

Realme Narzo 30 5G – fotogalerie

Realme Narzo 30 5G – 1080p video 30 sn./s

Reklama