Realme Watch 2 Pro: levné GPS na ruce [recenze]

Reklama

Sportovní hodinky Realme nestojí ani dva tisíce a jsou tak atraktivní vsutpenkou do světa wearables. Designem neohromí, potěší zabudovaným GPS pro měření výkonů bez mobilu.

Realme Watch 2 Pro koupíte v černém provedení za 1 890 Kč, jde o nejvyšší model hodinek výrobce a tak jsou očekávání velká. Plastové hodinky s hranatějším designem  doplňuje silikonový náramek s nápisem Dare To Leap a roztečí 22 mm – můžete jej vyměnit za jiný vlastní. V balení nechybí kruhová nabíječka s USB kabelem. Hodinky se přikládají na kovové piny, na svém místě drží díky magnetu. Výdrž je u takto malých hodinek dobrou zprávou, bez potíží 4-5 dní.

Watch 2 Pro mají 1,75palcový IPS TFT displej s dobrou čitelností, podání černí není perfektní jako u AMOLED technologie. Chválím kvalitu jasu (musíte nastavit ručně), i na slunci na hodinkách něco uvidíte! Hladký povrch se nešpiní a nepatlá, reaguje spolehlivě na dotyky.

S hodinkami se můžete vrhnout na různé aktivity, dostaly normu odolnosti IP68 proti vodě a prachu, už se nehodí na návštěvu bazénů a plavání. Běžně jsem se s nimi koupal a sprchoval, obstály na jedna.

Hodinky jsou při pohledu zboku spíše baculatější, jejich design ocení nenároční majitelé, mě se třeba moc nelíbí. Připadá mi hodně nudný, hodinky vypadají dost levně. Pravý bok dostal tlačítko vstupu do menu, to má dokonce žlutou linku na sobě.

Spodní část vyčnívá s kruhovým modulem nepatrně nad povrch, na ruce tak hodinky jakoby odstávají. Díky tomu ale zřejmě ideálně doléhají na kůži senzory hodinek, ty změří jak tepovou frekvenci srdce, tak počítají kvalitu spánku, spálené kalorie a další nezbytnosti

S hodinkami nelze platit, neobsahují ani NFC, ani Wi-Fi, spojení s telefonem funguje jen s aplikací Realme Link a bluetooth. Hodinky mají vlastní uzavřený systém, který se domluví právě s aplikací Realme Link. Absentuje samozřejmě mikrofon i reproduktor, takže hodinky umí jen odmítnout příchozí hovory.

Ovládání menu hodinek je podobné jako u konkurence, trochu se změnily směry gest. Shora stahujete notifikace s českými znaky, např . z Messnegeru, Whatsappu apod. Lze je pouze číst či smazat, nedá se odpovědět. Zleva vytáhnete informační lištu s přepínači jasu, vypnutí zvuku, zapnutí svítilny, deaktivace rozsvícení natočením zápěstí, vstup do nastavení.

Zprava si ukážete dlaždice dle vašeho výběru – záznam fyzického pohybu se spálenými kaloriemi a přepínáte displeje s tepovkou, počasím a další info, kteér potřebujete. Zespoda pak aktivujete hlavní menu ve formátu seznamu. Tu objevíte šikovní funkce pro sledování kyslíku v krvi, kvalitu spánku, počasí, budík, ovládání přehrávače i Spotify, a také spouště fotoaparátu pro vzdálené focení skupinky lidí. Někomu se může hodit cvičení v podobě meditace. Hlavních ciferníků je na výběr dost, ale nejde o žádné reprezentativní kousky.

V aplikaci Realme Link sledujete dlouhodobé výkony i měření spánku, hodí se třeba záznam GPS trasy bez mobilu v kapse. Právě GPS je v hodinkách zajímavým plusem, vše ostatní známe odjinud. Měření aktivit nabízí 90 sportů, kromě individuální jsou tu i kolektivní, marně budete hledat pohyb v bazénu, pro to hodinky nejsou určeny.

Závěr

Realme Watch 2 Pro jsou levné hodinky, které doprovází slušná aplikace v mobilu s evidencí spánku a výkonů, hodinky potěší dobrou výdrží u zabudovaným GPS. Základní typ notifikací, chybějící mikrofon a nezajímavé ciferníky jsou daní za příjemnou cenu.

Reklama