Ředitel Vodafonu pro ČRo: specifický český trh, máme Passy, přišli jsme o roaming

Reklama

Ředitel českého Vodafonu Petr Dvořák poskytl rozsáhlý rozhovor pro Český rozhlas. Dotknul se v něm koronakrize, zamlžil o finančních výsledcích Vodafonu, okomentoval ceny za data, aukci 5G i případný příchod čtvrtého operátora.

Kompletní rozhovor si můžete poslechnout na webu Českého rozhlasu.

Hovoří v něm mimo jiné o koronakrizi, kdy se museli operátoři vyrovnat s home officem vlastních zaměstnanců včetně call center a zásadně jiným chováním zákazníků. Došlo k navýšení komunikačních potřeb z domova, utlumily se služební cesty i roaming příchozích cizinců.

Ohradil se proti mezinárodnímu srovnávání cen za mobilní služby, český trh je podle něj specifický, a to nejen ten mobilní. Poukázal na to, že Vodafone investoval řadu miliard do rozvoje služeb i infrastruktury. Na českém trhu má například oblíbené balíčky Pass, které v jiných zemích nejsou obvyklé.

Problém snižování cen až formou retenčních nabídek zlehčuje tím, že český zákazník má ve zvyku řešit své vysoké ceny v hospodě u piva, nikoliv v prodejně operátora. Kdyby se včas svěřil s tím, jak se mu změnily potřeby, operátor by mu rád ušil novou nabídku na míru dřív, než mu začne vyhrožovat odchodem. Nelze asi předpokládat, že jednou nastavený mobilní tarif vydrží beze změn věčně.

Reklama