Reporty: nouzové volání s videopřenosy

Reklama

Izraelský startup Reporty vyvíjí aplikaci, která by umožnila vylepšit telefonování na nouzové linky. Zapojí totiž do hry řízení videohovory a další smart funkce.

Určitě znáte starý vtip o volání na nouzovou linku – volající je povinen oznámit kdo volá, odkud volá, co hoří, kde hoří, jak moc hoří a pak udržovat oheň, dokud nedorazí požárníci. To ve zkratce vyjadřuje hlavní problémy, s nimiž se operátoři tísňových linek mohou setkat.

Reporty_2

Během přijetí tísňové výzvy musí ověřit identitu volajícího, aby odfiltrovali falešná volání. Poté je třeba zjistit, kde se volající nachází, zejména pokud není schopen to sám dostatečně přesně popsat. No a nakonec je třeba zjistit, co se přesně děje, což bývá často kamenem úrazu.

Reporty nabízí, že nainstaluje obyvatelům zvoleného města do telefonů aplikaci, která většinu z těchto problémů vyřeší automaticky. Další softwarové úpravy jsou potřebné v dispečinku nouzové linky. Operátor má po přijetí hovoru možnost automaticky ověřit identitu a polohu volajícího. Pokud je to potřebné, zapne videopřenosy z vestavěného fotoaparátu, takže sám vidí, co se v okolí volajícího děje.

Reporty_1

I přes zmíněné výhody má aplikace samozřejmě svá úskalí. Jedním z největších bude neochota městských samospráv k tak velkým zásahům do svých systémů. Dále pak v případě většího počtu volajících narazíte na kapacitu sítě. Ne všude je Wi-Fi nebo LTE a několik videohovorů současně se sítí pěkně zamává. Naštěstí operátor může některé volající přepnout jen do audio režimu.

Služba Reporty je zatím ve vývoji, nikde na světě není nasazena v ostrém provozu. Nezbývá tedy, než sledovat, jak se do budoucna vyvine.

Reklama