Reproduktor Damson Cisor BT5 rozehraje každou skříň [recenze]

Reklama

Pozoruhodný reproduktor se vymyká zažitým zvyklostem o tom, jak má takové příslušenství vypadat a hrát. Pomocí vibrací snadno rozezvučí každý kus nábytku, okenní tabuli nebo zeď!

Originální hudební doplněk ke každému mobilu nebo jinému zdroji hudby boří tradice. Damson Cisor BT5 totiž postrádá ozvučnici a membránu, tedy něco, z čeho zvuk uslyšíme. Reproduktor ke svému projevu totiž využívá vibrace, které vysílá do spodní části s neklouzavou podložkou. Ty se přenášejí na libovolný povrch předmětů, ať už jde o nábytek, okno, zeď a podobně. Dá se říct, že z tohoto reproduktoru jen málokdy uslyšíte stejný zvuk, každý materiál totiž hraje jinak.

Damson Cisor BT5 ve zkratce

  • Bytelné kovové tělo
  • Hmotnost: 339 g
  • Rozměry: průměr 55 × 60 mm
  • Výdrž na nabití: až 9 hodin
  • Připojení: kabel miniUSB – 3,5mm jack, USB; bluetooth
  • Cena: 2 999 Kč, objednávejte na 4myApple.cz

Reproduktor Damson Cisor BT5 je vyveden ve válcové konstrukci v broušeném kovu, seženete modrou, růžovou a testovanou stříbrnou variantu. Aby během vibrování nepochodoval po stole, je pořádně zatížen na 339 g. K reproduktoru náleží transportní pouzdro a potřebné kabely.

Damson totiž obsahuje vnitřní baterii, kterou dobijete miniUSB konektorem ze sítě nebo počítače, klasický síťový adaptér ale v balení není. Přibalený kabel má na druhé straně 3,5mm jack a klasický USB konektor. Nabíjení signalizuje červeně dioda u miniUSB, spárování bluetooth pak blikáním modrá LED napravo. Prostředním přepínačem se zařízení vypíná a zvolíte tu režim bluetooth nebo přenosu přes kabel. Spojení drátové i bezdrátové funguje bezvadně, testoval jsem s Nokií Lumií 800. Funguje i automatické párování, dosah bluetooth odhaduji na 6-8 m bez zdí.

Na repráčku se toho nedá moc popsat, to se musí slyšet. Nejlépe se osvědčily pro poslech stoly s horní tenkou dřevěnou deskou, vyhovuje umístění reproduktoru do středu plochy. Skvěle hraje položený na uzavřených papírových krabicích, malých skříňkách. Fantazii se meze nekladou a tak si zahrajete na okenní tabuli, lednici, dveřích apod.

Výkon reproduktoru je ohromující a prostorový, pochválím vysokou hlasitost, není problém ozvučit velkou místnost. Tady se reproduktor může hodit třeba na přednášky, prezentace apod. Výrobce udává výdrž přehrávání asi 9 hodin v kuse, což je parádní hodnota. Reproduktor lze dobíjet z USB a zároveň poslouchat hudbu, takže doba poslechu je neomezená.

Výkonný reproduktor Damson přináší originální pojetí produkce zvuku, pochvalu zaslouží za pevnou a těžkou konstrukci, která si zachovala skvělé rozměry pro transport. Možnosti připojení poslouží mobilů, počítačům a dalším přehrávačům, výkon i hlasitost projevu jsou skvělé. Jen ta cena by mohla být nižší.

Reklamní video

Ukázky hry na různých předmětech

Reklama