Reklama
Reklama

Rodiče mají strach, kupují prvňákům mobily

Reklama

„Za mých mladých let“ běhaly děti „se dvěma klíči na krku“ úplně samy. Dnes jim hysteričtí rodiče pořizují mobil už při vstupu do první třídy. Podívejte se na zajímavý výzkum.

46 % rodičů zvažuje u příležitosti začátku školního roku pořízení nového mobilu pro svého potomka. Nejpádnějším důvodem pro pořízení mobilu dítěti je bezpečnost: 91 % respondentů vítá možnost být s dítětem v kontaktu, 73 % pak možnost, že si dítě může zavolat o pomoc. Třetím, ale ne už tak zásadním důvodem, je motivace k lepším studijním výsledkům (16 %) a fakt, že mobil má většina spolužáků (14 %). Vyplývá to z průzkumu, který pro O2 realizovala agentura Data Collect.

Třetina lidí si myslí, že by děti měly už při nástupu do první třídy mít vlastní mobilní telefon. Nejvíce (48 %) pak mobil pro prvňáčka propagují obyvatelé nejmenších obcí do 500 obyvatel.

Při výběru mobilního telefonu pro dítě jsou nejdůležitějšími kritérii jeho cena (78 %) a technické parametry (57 %). Čtvrtina respondentů řeší také operační systém, 16 % značku a 12 % design.

Reklama

Reklama