Rodina Carl Zeiss: společenství špičkových mobilních fotografů

Reklama

Svět fotografování jméno Carla Zeisse zná velice dobře. Díky výrobci Nokia se objevilo ve fotomobilech, kde si snadno vydobilo renomé uznávané značky. Nokia s německým výrobcem optických součástek spolupracuje 7. rokem a každý tak může mít svého Zeisse v kapse.

Carl Zeiss byl německý optik, který začal sestrojovat mikroskopy, až skončil u výroby objektivů. Jeho továrna Carl Zeiss AG datuje počátky do poloviny 19. století, vylepšovaly se čočky i vlastnosti skel a výrobní tradice pokračuje dodnes. Společnost vytváří nejrůznější objektivy v mnoha odvětvích lidské činnosti, továrny má na několika místech v Německu. V roce 2005 si továrna Carl Zeiss podala ruku s Nokií a vzešla z toho Nokia N90. Na počátek multimediální řady Nseries jsme vzpomínali v našem retro článku o Nokiích N90, N91, N92, N93. Carl Zeiss Nokiím dodává součásti fotoaparátů dodnes. Logo Carl Zeiss se stalo synomem kvality fotomobilů, podobně jako Cyber-shot u dobře vybavených Sony Ericssonů. Carl Zeiss se objevuje u chytrých Nokií.

Propagační video Carl Zeiss a Nokie


Pro připomenutí jsme značku Carl Zeiss viděli u modelů N95, N82, N78, 6700 Slide, 6720 Classic a dalších. V současné době se jich však prodává jen několik. Pokud to chcete s Carlem Zeissem rozjet naplno v mobilním fotografování, musíte mít jeden z těchto modelů:

Nokia N8

Asi nejpopulárnější fotomobil všech dob nabízí 12Mpx snímač s maximálním rozlišením 4 000 × 3000 bodů s autofokusem a silným xenonovým bleskem. Fotoaparát natočí 720p HD ozvučené video. Ukázkové fotky najdete v recenzi.

Nokia N8 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia N9

Nokia se systémem MeeGo pracuje s 8Mpx snímačem, který fotí ve kvalitě 3 264 × 2 448 bodů a natočí 720p HD video. Fotoaparátu pomáhá autofokus a dvě LED jako blesk.

Nokia N9 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia Lumia 710

Levnější Lumia s barevnými kryty v továrně dostala 5Mpx snímač s autofokusem a možností záznamu 720p HD videa. Pro focení v přítmí poslouží LED blesk. O Lumii 710 jsme psali také.

Nokia Lumia 710 8GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia Lumia 800

Nejlépe vybavený Windows Phone od Nokie se chlubí 8Mpx snímačem s autofokusem, ve tmě využije dvojitý LED blesk. Samozřejmostí je 720p HD video. Fotky a videa jsme představili v jednom článku, recenzi Lumie najdete zde.

Nokia Lumia 800 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama