Rodina HTC Desire a Sensation: nejvyšší mobilní liga

Reklama

HTC patří k největším producentům mobilů s operačním systémem Android. Dnes se blíže podíváme na jeho mobily z řady Desire a Sensation, které patří mezi to kvalitnější, co výrobce pro Android vytvořil. I zde se ale najdou kontroverzní modely.

Telefony skupiny Desire patří už mezi starší, jejich hardwarová výbava ale rozhodně zůstává konkurenceschopná i současnosti. O docela velkém výkonu svědčí i stále docela vysoké ceny. Modely Sensation jsou novější, více se zaměřují na multimediální výbavu. Všechny telefony mají grafické prostředí jménem HTC Sense, podporují rychlá data a mají velmi podobný design.

HTC Desire

I když se jedná už o starší telefon, stále si udržuje celkem vysokou cenu. Ve své době patřil díky gigahertzovému procesoru a 576 MB RAM mezi mobilní špičku. I přes tuto hodnotu si řada uživatelů na paměť stěžuje a musí často ukončovat aplikace běžící na pozadí. V současnosti by mohl vadit také Android ve starší verzi 2.2. Telefon má vzhledem k ceně menší 3,7“ displej s rozlišením 480 × 800 bodů. Disponuje HD videem a fotoaparátem s 5Mpx rozlišením. Chybí ale hardwarové tlačítko spouště. V ovládání je celkem nezvyklým prvkem optický joystick, který doplňují hardwarová tlačítka.

HTC Desire lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Desire S

Tento mobil prošel drobnými úpravami ve vzhledu a ovládání, jinak je ale velmi podobný předchozímu modelu. Tlačítka už jsou pouze dotyková, velikost a rozlišení displeje se nezměnilo. K dispozici ovšem máte novější Android 2.3 a grafické prostředí Sense 3.0. Dostalo se i na větší porci operační paměti, RAM má 768 MB! Stejný je 1GHz procesor a také multimediální funkce. U fotoaparátu určitě potěší automatické ostření a diodový blesk. Kapacita baterie nepatrně vzrostla na 1450 mAh.

HTC Desire S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Desire HD

Jednoznačně nejvýkonnější telefon z řady Desire. Oproti předchůdcům dostal jen horší kapacitu baterie, také hmotnost 163 g už je na hranici únosnosti. Displej narostl až na úhlopříčku 4,3“, rozlišení ale zůstalo nezměněných 800 × 480 bodů. Uživatelé mají k dispozici fotoaparát s rozlišením 8 Mpx, který má i dvoudiodový blesk. Překvapivě hodně stížností se ale týká mírně rozmazaných fotek. Video zůstalo v HD. Také procesor se nezměnil, stále se jedná o 1 GHz. Dobré jsou ale parametry paměti. Operační má 768 MB, úložný prostor je pak 1,5 GB a ještě nechybí podpora paměťových karet.

HTC Desire HD lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Sensation

HTC Sensation už je výbavou mnohem výše než všechny starší modely Desire. Jedná se o první dvoujádro od HTC, které se u nás objevilo. Telefon má stále problém s horšími fotografiemi i přes 8Mpx rozlišení. Jinak se ale o chloupek zlepšil výkon baterie, displej už má 960 × 540 bodů při úhlopříčce 4,3“. Lákadlem by mohlo být fullHD video, potěší i 768 MB RAM. Mnoho uživatelů si bohužel stěžuje na špatně umístěnou Wi-Fi, která nemá příliš dobrý signál. Problém by mohla způsobovat jinak velmi kvalitní hliníková konstrukce. I s ní se ovšem telefon dostal pod 150 g hmotnosti.

HTC Sensation lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Sensation XL

HTC Sensation XL by měl patřit mezi nejvybavenější telefony současnosti, několik nedostatků na něm ale najdete. Zamrzí hlavně rozlišení displeje, 800 × 480 bodů už používaly staré modely Desire. Ty ale neměly úhlopříčku 4,7“. Také hmotnost 163 g by mohla spoustě lidí vadit. Jednojádrový procesor 1,5 GHz vypadá špatně maximálně na papíře, v praxi nebudete mít s rychlostí telefonu problémy. Větší potíž je v tom, že Sensation XL ze sebe dělá specialistu na hudbu, chybí mu ale podpora paměťových karet a na kvalitu zvuku si stěžuje překvapivě mnoho uživatelů. Situaci se snaží zachránit alespoň 16 GB interní paměti a 768 MB RAM. I v rámci HTC se ale dá pořídit výhodnější smartphone, cena Sensation XL je totiž stále hodně vysoko. Recenzi telefonu najdete zde.

HTC Sensation XL lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Sensation XE

Sensation XE je o něco levnější než model XL, přesto ho ve spoustě parametrů překonává. Spokojit se musíte „jen“ s menším 4,3“ displejem, rozlišení je ale mnohem adekvátnějších 960 × 540 bodů. Telefon má dvoujádrový 1,5GHz procesor nebo baterii s výbornou kapacitou 1730 mAh. Uživatelská paměť je menší, zato ji doplňují paměťové karty microSDHC. Zlepšilo se také video, které je u tohoto modelu ve fullHD. Také tento mobil se chlubí vyšší kvalitou hudebního výstupu, ale nechejte se nalákat hlavně na jeho výborné hardwarové parametry.

HTC Sensation XE lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama