Rodina Samsung Galaxy: společenství Androidů, který pro vás?

Reklama

Samsungy třídy Galaxy se vyznačují operačním systémem Android. Modelová řada obsahuje lowendové i luxusně vybavené mobily, nezapomnělo se i na odolný kousek. Na výběr je několik velikostí displejů, se jménem Galaxy se pojí i tablety.

Samsung začal modely Galaxy vyrábět od jara roku 2009 a jasně tak odlišil telefony s Androidem na palubě. Zpočátku se začínalo na verzi 1.5 Cupcake, pak se pokračovalo 2.2 Froyo, 2.3 Gingerbread, u modelu Galaxy Nexus už máme 4.0 Ice Cream Sandwich. Výrobce pro větší pohodlí majitelů Galaxy instaluje grafické prostředí TouchWiz v různých verzích dle data uvedení mobilu do prodeje a Androidu. Postupně se vylepšuje grafika, práce s widgety. Modelů Galaxy se za poslední roky vychrlila spousta (více než 20), vzpomínáme na první Galaxy, Galaxy S, S Plus, Galaxy 3, Galaxy Fit, Galaxy S Plus, Galaxy Pro, Galaxy Spica, Galaxy R; současná tabletová doba odhalila Galaxy Taby různých velikostí. Které telefony Galaxy jsou nyní nejvíce v kurzu, to jsme vypátrali za pomoci portálu Heuréka.

Související články

 

Galaxy Ace a Galaxy Ace Plus – populární karty

Už rok starý telefon stále láká zajímavou cenou a poutavým vzhledem. Minimalistické provedení konstrukce s jediným tlačítkem pod displejem a vroubkovanou zadní stranou se povedlo. Android 2.3.3 spolupracuje s 800MHz procesorem a 278 MB RAM. Na focení tu je 5Mpx snímač s LED bleskem. Velikost displeje 3,5″ je ještě snesitelná, radost udělají kompletní data, GPS s kompasem. Nedávno představený Galaxy Ace Plus má procesor 1 GHz, větší 3,65″ displej, 512 BM RAM a lesklý zadní kryt.

SAMSUNG S5830 Galaxy Ace lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Galaxy S II – premiant třídy

O špičkovém telefonu snad není nutné moc prozrazovat. Telefon větších rozměrů 125 × 66 × 9 mm dostal 4,3″ displej SuperAMOLED. Pro data je nachystáno 16 GB vnitřní paměti, fotí se 8Mpx snímačem s bleskem a autofokusem. Chod Androidu 2.3 jistí dvoujádrový 1,2GHz procesor a 1GB RAM. Tenhle telefon udělá radost všem uživatelům nekompromisním výkonem a výbavou. Cenovkou se řadí na špičku modelů Galaxy spolu s Nexusem.

Samsung i9100 Galaxy S II lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Galaxy Mini – malý a funkční

Jeden z nejlevnějších Galaxy se hodně zmenšil a tak si musíme zvyknout na 3,1″ displej s rozlišením QVGA. Díky rozměrům je telefon hodně populární, rok starý telefon váží těsně nad 100 g, měří 110 × 61 × 12 mm. Provoz Androidu se snaží zajistit 600MHz procesor, nějakou legraci vykouzlíte s 3Mpx fotoaparátem. Kromě 160MB vnitřní paměti se nezapomnělo na karty microSDHC.

Samsung S5570 Galaxy Mini lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Galaxy Note – mobil či tablet?

Přesně na pomezí řazení mezi telefony nebo tablety balancuje tento přerostlý Galaxy. Považte sami, nosili byste placku s 5,2″ displejem v kapse? Pohodlná velikost slouží hlavně pro pracovní a prezentační záležitosti, z Note si i zavoláte. Super AMOLED displej má HD rozlišení 1 280 × 800 bodů. Multimédia nahrajete 8Mpx fotoaparátem s bleskem, ukládá se do 16 GB nebo 32 GB vnitřní paměti, i tak se počítá s kartami. Provoz tabletomobilu obstarává dvoujádrový 1,4GHz procesor a 1 GB RAM.

SAMSUNG i9220 Galaxy Note lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Galaxy Y a Y Pro a Y Duos – ocení je mladí?

Telefon určený začátečníkům a mladším nenáročným uživatelům ohromí nízkou cenou. Telefon neváží ani 100 g, měří 104 × 58 × 12 mm. Nižší cena se odrazila na QVGA rozlišení displeje, který je opravdu malý, jen 3″. Telefon body nahání designem krytu baterie, který imituje kov. Od tohoto mobilu moc nechtějte, ovšem i tak počítejte s kompletními daty a docela svižným 832MHz procesorem. Více si přečtete v naší recenzi. Model Galaxy Y Pro je podobně vybavený mobil, pouze dostal QWERTY klávesnici, najdete jej třeba u O2. Podobně se jmenuje i Galaxy Y Duos, tentokrát došlo na podporu dualSIM.

Samsung S5360 Galaxy Y lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Galaxy Nexus – pan (ne)dokonalý

Jeden z nejdražších Galaxy Samsungu patří mezi skvěle vybavené. Nejvíce se očekávalo od Androidu 4.0, kterým je vybaven. Velkou pochvalu dostane za velký 4,65″ displej Super AMOLED s HD rozlišením 1 280 × 780 bodů. Dvoujádrový procesor 1,2 GHz doprovází 1 GB RAM a 16 GB paměti.Trochu se šetřilo na 5Mpx fotoaparátu, nechybí GPS a všechny datové standardy, i NFC. Přečtěte si naši recenzi.

Samsung i9250 Galaxy Nexus lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Galaxy W – se skvělou cenou

Do střední třídy Androidů zavítal model Galaxy W. Velikost displeje se zastavila na přijatelných 3,7″, o pohon se stará 1,4GHz procesor a 512 MB RAM. Mobil mohu pochválit za jasný obraz s rozlišením 480 × 800 bodů, body neztrácí ani datovou podporou. První fotky z mobilu ukázaly, že 5Mpx snímač něco dokáže. Přečtěte si naše preview.

Samsung i8150 Galaxy W lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Galaxy Gio – pro spořivé

Tenhle model se řadí k Ace a Mini a pasuje přesně mezi ně. Velikostí displeje 2,3″ moc díru do světa neudělá, solidní výkon ale podá 800MHz procesor a 278 MB RAM. Telefon ale má jen 3Mpx fotoaparát. V datech mu nic nechybí, hmotností se vešel na 100 g. Drobný mobil si tak zaslouží zajímavou nízkou cenovku, pokud hledáte levný Android, tady je.

Samsung S5660 Galaxy Gio lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Galaxy Xcover – do kaluže s ním

Jednoduše řečeno, chcete-li Galaxy s odolností proti prachu a vodě, musíte si koupit Xcover. Jiný odolný chytrý mobil v nabídce nenajdete. Kvalitně zpracovaná konstrukce něco vydrží, omývat jej lze pod vodou. Pak uvidíte na 3,65″ displej s Gorilla Glass. Android 2.3 tu chodí díky 800MHz procesoru, nechybí podpora microSDHC, všechna data. V drsné přírodě můžete i fotit s 3,2Mpx fotoaparátem. Mobil naštěstí není nijak přerostlý, hmotnost 100 g je skvělá, rozměry 122 × 66 × 12 mm nijak nenaštvou.

SAMSUNG S5690 Galaxy Xcover lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama