Rodina Sony Ericsson Xperia: který chytrák se hodí pro vás?

Reklama

Modelová řada Xperia obsahuje chytré telefony s operačním systémem Android. Telefony Xperia se vyznačují kvalitním zajímavým designem a dobrou ergonomií. Výrobce je od sebe odlišuje konstrukcí a designem, takže si snadno vyberete ten nejlepší pro vás.

Sony Ericssony Xperia už dlouhou dobu patří mezi nejhezčí smartphony s Androidem. Od doby svého uvedení se už dočkaly aktualizací na poslední verzi systému, zajímavě se pohnuly také jejich cenovky. Někde ceny za rok spadly o několik tisíc. Nyní tak za zajímavou cenu pořídíte drobného šikulu Xperii Mini i stále hodně populární Xperii Ray. Nebo toužíte po odolném smartphonu Xperia Active? Hodně psaví jedinci uvítají QWERTY klávesnice u Xperií Mini Pro a Pro. Hráči sáhnout po Xperii Play. A to není všechno.

Xperia Active: nejen pro sportovně založené

Hranatější Xperia se řadí mezi odolné telefony a potvrzuje to norma krytí IP67 s odolností proti prachu a vodě. Možná už vám je jasné, že tento telefon uvítají sportovněji založení jedinci, kteří Xperii povozí na kole, na vodě, budou s ní běhat a vyvádět podobné činnosti. Konstrukce se netradičně dočkala poutka, kterým protáhnete široký gumový pásek k uchycení mobilu. Proti vniknutí nečistot a vlhka slouží všemožné záslepky na konektorech. Výrobce přibalil navíc sportovní pouzdro a náhradní kryt, kdyby se ten původní rozbil. Telefon na výšku nemá ani 10 cm a váží jen 110 g. O chod systému se stará 1GHz procesor s 512 MB RAM.

Sony Ericsson Xperia Active lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Více si přečtěte v podrobné recenzi Sony Ericsson Xperia Active – sportovec s androidem (recenze), zítra vyjde duel s odolnou Motorolou Defy+, dopadl pro Xperii dobře. Přežije i topení ve vodě.

Xperia Ray – kterou barvu zvolíte?

Jeden z nejhezčích smartphonů loňského roku se prodává ve 4 barevných provedeních – bílé, černé, červené a zlaté. Hodně chválit musíme rozměry a hmotnost 111 × 53 × 9 mm a rovných 100 g. Kvůli tomu musíme počítat s menším displejem a to „jen“ 3,3″. Mobil obslouží všechna data, potěší paměťovka v balení, systém pohání 1GHz procesor a 512MB paměť. Drobný mobil umí slušně fotit s 8Mpx snímačem, trochu zamrzí nepoosvětlená tlačítka pod displejem a až lacině vyhlížející zadní kryt.

Více si přečtěte v naší recenzi Sony Xperia Ray – ten nejhezčí Android (recenze).

Sony Ericsson Xperia Ray lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Xperia Neo a Neo V – další hezounek

Tenhle elegán s rozměry 116 × 57 × 13 mm a hmotností 126 g přišel přesně před rokem a udělal velkou radost milovníkům ladných tvarů. Zakulacené strany a hlavně záda se neokoukají, v prodeji jej najdete v červené, modré a stříbrné variantě. Horní strana obsahuje microHDMI konektor pro spojení s TV, microUSB a 3,5mm jack; na pravém boku mobilu se soustředí hardwarová tlačítka. Neo zkopíroval výbavu od modelu Arc, a tak tu Android pohání 1GHz procesor, 512 MB RAM, pro data postačí 312 MB, vždyť stačí dokoupit microSDHC karty. Kapacitní displej má velikost 3,7″, mimo jiné promítne HD video z 8Mpx fotoaparátu. Model Neo V dostal horší 5Mpx fotoaparát.

Sony Ericsson Xperia Neo lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Xperia Mini a Mini Pro – malé a praktické

Hodně populární Xperia Mini se uživatelům líbí především rozměry 88 × 52 × 16 mm, při hmotnosti 94 g. Tato verze Xperie se dočkala vylepšení v podobě výsuvné klávesnice, to už se jedná o model Xperia Mini Pro (ten měří 92 × 53 × 18 mm při 136 g). K Xperii dostanete několik výměnných krytů, výrobce použil osvědčenou kombinaci hardwaru – 1GHz procesor a 512 MB RAM. Vzhledem k rozměrům nemůžeme čekat velké rozměry displeje, plocha má 63 × 42 mm, tedy 3″.

Podrobnější informace načerpáte v recenzi Sony Ericsson Xperia Mini – malý, ale nepřehlédnutelný (recenze)

Sony Ericsson Xperia Mini lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Mini Pro lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Xperia Arc a Arc S – smartphony po dietě

Více než rok je na světě Xperia Arc, který zaujal hlavně tenkou konstrukcí s prohnutými zády. V nejužším místě má jen 9 mm! Telefon zaujme velikým TFT 4,2″ displejem, to už je hodně pohodlná velikost pro sledování videa a surfování. Model Arc se dočkal aktualizované verze Arc S, kde se ještě zrychlil procesor z 1 GHz na 1,4 GHz a u 8Mpx fotoaparátu přibyly 3D funkce. Jinak jde o shodné telefony, jen ARc S je stále o pár stovek dražší.

Přečtěte si více v recenzi Sony Ericsson Xperia Arc S – polepšený starý známý

Sony Ericsson Xperia LT18i Arc S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia X12 Arc LT15i lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Xperia Play – tohle hráči musí mít

Tenhle mobil se musí líbit mobilní hráčům. Konstrukce totiž v sobě integruje vysouvací plochu s tlačítky, mobil pak vypadá jako hrací konzole, Xperia také trochu ztěžkla na 175 g. Dvě kruhové plochy obsahují tlačítka rozmístěná tak, jak jsou hráči zvyklí z Playstation. Mezi nimi je pak dotykový prostor, který nahrazuje tradiční páčky. Hraní her je opravdu pohodlné, nabídka je dostatečná. Uvnitř mobilu je opět známá sestava 1GHz procesoru a 512 MB RAM, při hraní akumulátor zvládá 5-6 hodin výdrže.

Sony Ericsson Xperia Play lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Xperia Pro – pro psavé uživatele

Zaoblené tvary Xperie dokázaly schovat výsuvnou QWERTY klávesnici, podařilo se to bezvadně. Menší telefon (120 × 57 × 14 mm) s displejem 3,6″ tak umožňuje pohodlné psaní, tlačítka klávesnice se hodně povedla. Od výrobce dostanete 8GB microSDHC kartu, takže rozšíříte 1GB vnitřní paměť. O chod Androidu se opět stará 1GHz procesor a 512 MB RAM.

Mobil jsme testovali v naší recenzi Sony Ericsson Xperia Pro – symfonie s klávesnicí (recenze).

Sony Ericsson Xperia Pro lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama