Rollei 360 Camera: rozhlédne se kolem sebe [recenze]

Reklama

Chcete mít v ruce kameru, s níž natočíte 360 prostorová videa? Rollei nabízí šikovnou kameru pro foto a video, ke kameře přidává pouzdro i praktický stativ.

Rollei 360 Camera je drobná kamerka s jednoduchým ovládáním, která dokáže natáčet prostorová 360stupňová videa. K ovládání lze využít mobilní aplikaci pro Android nebo iTunes, přes níž lze také stáhnout pořízený obsah. Kameru dostanete v pevném cestovním obalu na zip, pro spojení s nabíječkou slouží také přibalený microUSB kabel. Nechybí ani praktický pohovotostní stativ s tradičním průměrem uchycení (třeba pro fotoaparát či jinou kameru).

Kamera je vestavěna do kovového hliníkového těla s matným povrchem a rozměry 116 × 34 × 28 mm, pro focení slouží dvojice objektivů se širokým úhlem záběru, tedy 2× 180 stupňů. Je tedy zcela jedno, jak kameru v ruce držíte, obraz se vždy spojí ze dvou poloviny. Na boku se nachází tlačítko zapnutí a přepínání režimu foto/video, níže je aktivace Wi-Fi ke spojení s mobilem. Vepředu svítí barevný OLED displej s ukazatelem počtu fotek a videa. Pod ním je velké tlačítko spouště, navíc červeně podsvícené.

Ukázka aplikace v mobilu

To samé platí pro natáčení videa, podívejte se na ukázkový záběr výrobce, v maximální kvalitě fullHD při 30 záběrech za sekundu. Při přehrávání videa ukazatelem myši se můžete rozhlížet kolem. Nejlépe se prohlížejí fotky a videa přímo v podporované aplikaci, pro sdílení fotografií do jiného mobilu to není možné. Kvalita videa není určitě ohromující, spíše se nám líbí využití pro 360 fotky. Jednoduše si tak nafotíte třeba místnosti bytu nebo zajímavé budovy, pak si je lze zpětně prohlížet v mobilu.

Rollei 360 Camera foto

Rollei 360 Camera video

Rollei 360 Degree Camera lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama