Rollei Action Cam 420: kamera s dálkovým ovládáním [test]

Reklama

Outdoorové kamerky se náramně hodí jako dárek pod stromeček. Možná byste se měli podívat i po značce Rollei, která má na trhu zajímavou nabídku kamer, které doprovází bohaté příslušenství.

RolleiActionCam420_1

Rollei ActionCam 420 je další outdoorovou kamerou, která se hodí na natáčení různých sportů, jízd na kole, motorce, potápění a dalších aktivit. Kameru koupíte za nemalých 6 000 Kč v černé, bílé a modré barvě, v základu máte spoustu příslušenství vč. dálkového ovládání na zápěstí nebo jiné místo na těle. Stejně tak ho uchytíte na batoh, tyčku apod.

RolleiActionCam420_7RolleiActionCam420_8RolleiActionCam420_10RolleiActionCam420_11

Kameru s 12Mpx snímačem můžete mít na těle, na helmě, držet v ruce, pod vodou. Průhledné plastové pouzdro má robustní zámek s pojistkou, takže voda se dovnitř nedostane. Samotná kamera váží jen 58 g, ovšem v pouzdře už má podstatně více. Aretaci a natočení kamery zajišťují kovové závity a pevné klouby, tady na problém nenarazíte. Součástí kamery není microSD karta, takže si rovnou nějakou kupte, nejlépe co největší. Počítejte s tím, že desítky sekund v 1080p rozlišení mají klidně 100 MB.

Produktové video výrobce

Tělo kamery je z pevného plastu, záda pokryl barevný nedotykový displej. Nahoře nepřehlédnete oranžové tlačítko spouště, vepředu pak vypouklý objektiv s úhlem záběru 170 stupňů, přisvícení a tlačítko Wi-Fi spojení. Ano, po instalaci příslušné aplikace pro Android a iOS můžete Rollei ovládat z mobilu. A to se může dost hodit třeba při natáčení pokročilejších záběrů. Napravo najdete slot microSD s reproduktorem, nalevo pak sloty microUSB k PC a nabíjení, rovněž HDMI výstup a dvojici tlačítek k pohybu v menu. Kovový závit vespod nahrává spojení s univerzálními stativy, nebo ještě lépe seflie tyčkami.

RolleiActionCam420_12RolleiActionCam420_13RolleiActionCam420_14RolleiActionCam420_15

Povrch kamery tvoří jemná guma, a tak klouže méně, než byste čekali. Zadní displej má dobré barvy i v denním světle a je dobře čitelný. České menu je příjemným doplňkem, pohyb v menu je intuitivní. Snadno upravíte parametry kamery, typ záznamu a další nezbytnosti. Přestože kamera umí 4K rozlišení, snímkování 10 sn./s není nicmoc. Raději využijte 1080p při 60 sn./s, což je jakýsi standard. Podporuje také zpomalený záběr nebo timelapse pro časosběrné záznamy.

RolleiActionCam420_16RolleiActionCam420_17

Kvalita videa patří mezi to lepší, co se mezi outdoorovými kamerkami nosí. Trochu mi vadí přepálná světlá místa při jasném počasí, hlavně v oblacích. Ostrost je však v pořádku a dobře funguje stabilizace, následující videa jsou točena jen z ruky. Kameru jsem držel bez pouzdra, i tak je slabší záznam zvuku, jeho podání je jakoby zastřené. O něco zábavnější je zpomalené video, posuďte sami níže.

Kamera Rollei určitě splní to, k čemu je určena. Pro záznam videí v různých situacích, upevnění na rozličná místa, praktické dálkové ovládání a Wi-Fi spojení pomůže ke skvělým záběrům. Za zapůjčení děkujeme obchodu Digitor.cz, kde kameru koupíte.

1080p video

Slowmotion video 1080p

 

Reklama