Rollei DashCam-408: povinná výbava řidiče [recenze]

Reklama

Pokud hledáte dostupnou kameru do vašeho auta a stačí vám základní funkce, Rollei vám vyjde vstříc. Autokamera podporuje 1080p záznam, pohlídá auto, když zaparkujete, a díky GPS ukládá do videa aktuální polohu. Co umí víc?

Rollei DashCam-408 je levná autokamera s cenou 2 590 Kč (zapůjčil Digitor.cz), která nabízí záznam videa ve kvalitě 1080p při 30 snímcích za sekundu. Součástí balení je kromě malého držáku s pevnou přísavkou také dlouhý napájecí kabel se zástrčkou do autozapalovače 12 V. V balení už nenajdete microSD kartu pro ukládání videa nebo fotek, proto si kupte rovnou jednu s kamerou. Instalace a spuštění kamery je snadné, po nasunutí do držáku stačí využít přísavku a připojit napájení (a otočit klíčkem zapalování).

Kamera se spouští a vypíná automaticky, její funkci může indikovat rozsvícený barevný displej s velikostí 2,7 palců. Doba svitu se dá upravit nebo zcela vypnout, aby v noci nezářil do interiéru auta. Po menu se pohybujete díky tlačítkům s potvrzováním na boku kamery, menu může mluvit anglicky, německy a jinými jazyky, češtinu ale nečekejte. I tak jsou popisky v menu zřejmé na první pohled, na videu může být ulož čas a datum, poloha GPS. Videa se ukládají průběžně na kartu po 2minutových intervalech, průměrně zabírá jeden videosoubor MOV do 200 MB.

Deaktivovat se dá nahrávání okolních zvuků, to se hodí, když nechcete mít na videu svoje zpívání za volantem například. Kamera je vybavena optikou se záběrem širokým 118 stupňů, výhled z auta vypadá na videu dostatečně široce, viz videa níže. Díky integrovaným senzorům umí kamera nahrát i desítky sekund záběru, když auto stojí na parkovišti a nějak se pohne, citlivost si můžete nastavit. Při testu kamera nahrála například lidi, kteří auto na parkovišti obcházeli apod. Pro záznam případné kolize u obchodního domu se to může hodit, musí se však vše odehrát před autem.

Oproti dražším autokamerám nelze videa spravovat z aplikace přes Wi-Fi, a tak při kopírování videí do počítače přijde na řadu microUSB kabel třeba od mobilu. Rollei DashCam-408 je základní autokamera se spolehlivým chodem a solidní kvalitou videí. Pokud o nějaké kameře uvažujete, budete s touto spokojeni.

Rollei DashCam-408 – 1080p video ve dne

Rollei DashCam-408 – 1080p video v noci

 

Reklama