Rollei Youngstar: outdoorová kamera pro nenáročné [test]

Reklama

Levná sportovní kamera Rollei má ambice se stát vaším společníkem na výletech, projížďkách na motorce, na kole a při jiných aktivitách. Sympatické zařízení za nízkou cenu natočí záběry v HD rozlišení se zvukem.

RolleiYoungstar__21

Rollei Bullet Youngstar lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Rollei Youngstar je drobná kamera, kterou koupíte včetně příslušenství. To obsahuje voděodolné pouzdro, uchycení na helmu, lepící štítky 3M, propojovací a nabíjecí miniUSB kabel. Kamera se prodává v různých barvách – červené, modré a černé. Držák na helmu bude sedět na motohelmy a jiné ploché povrchy, na cyklistickou jej nedáte. Navíc kamera neobsahuje stativoý závit, takže musíte vždy použít přibalené voděodolné pouzdro. Doporučuji tedy dokoupit příslušenství Rollei nebo jiné záchytné doplňky.

RolleiYoungstar__11RolleiYoungstar__10RolleiYoungstar__9RolleiYoungstar__8

Kamera podporuje záznam HD videa 720p při 30sn./s, aktivace může být automatická nebo dle pohybu v 5minutových sekvencích. Ke kameře si musíte dokoupit microSD kartu, doporučuji co největší, pár minut záznamu zabírá stovky megabajtů místa. Po nabití kamery z počítače lze nahrávat až 90 min v kuse. Kamera se umí 5 min v nečinnosti sama vypnout. Zadní dotykový displej nabízí základní ovládání pro přehrávání záznamů (kamera má i malý reproduktor!), úpravu nastavení apod. Citlivost displeje na dotyky není nejvyšší, s trochou trpělivosti se to dá zvládnout. Na jasném slunci na displeji není nic vidět, takže nutno zastínit.

RolleiYoungstar__12RolleiYoungstar__20RolleiYoungstar__13RolleiYoungstar__15

Rollei využívá snímač 1,3Mpx, fotky jsou interpolované do 5 Mpx. Kvalita fotek padá do průměru, jsou to spíše neostré omalovánky s poměrem stran 4:3, barevně odpovídají podobně jako na záznamu videa. Video doporučuji nahrát v nejvyšší kvalitě 720p, jinak to ani nezkoušejte. Snímač hlídá správné podání barev, viditelně přepíná odstíny při změně osvětlení. Ostrost obrazu je spíše naznačena, než dotažena do detailů. S přihlédnutím k ceně kamery bych ani lepší výsledek nečekal. Úhel záběru 135 stupňů pro amatérské použití určitě dostačuje.

RolleiYoungstar__1RolleiYoungstar__2RolleiYoungstar__3RolleiYoungstar__6

Kameru jsem testoval s cyklo držákem Rollei s přímým uchycením na řídítka. Dopadlo to tak, jak jsem předpokládal, vibrace v terénu jsou příliš silné a video je rozklepané. Na rovnějším povrchu je to mnohem lepší, tam kamera problémy nemá. Na kolo bych doporučil jiné uchycení, třeba na hrudník, rameno, helmu apod., třeba však dokoupit. Kamera zavřená v pouzdře moc dobře zvuk nechytá, spíše to celé hučí a není skoro nic slyšet. Použití použití kamery pro záznam hrátek v bazénu, při procházkách po horách a jiných činnostech bude bezproblémové s pěknými a stabilními záběry. Pokud vám vyhovuje uvedená kvalita fotek a videa, budete s voděodolnou Rollei spokojeni. Za nízkou cenu budete mít malou kameru stále po ruce, navíc v bezpečném obalu. Za zapůjčení děkujeme obchodu Digitor.cz.

Ukázkové fotky z Rollei Youngstar

RolleiYoungstar__16RolleiYoungstar__19RolleiYoungstar__17RolleiYoungstar__18

Kamera Rollei Youngstar a cyklo držák Rollei

Na motorce

Reklama