Rozbili jsme a zase opravili smartphone LG, levně

Reklama

Možná to znáte, nebo jste viděli ve svém okolí. Stačí chvilka nepozornosti, pád telefonu na zem a je hotovo. Potlučený telefon by mohl zamířit do servisu, my jsme si jej ale opravili sami a podstatně levněji.

LGE455OptimusL5IIDual_15

LG Optimus L5 II Dual

Rozměry: 118 × 62 × 9 mm, 103 g
Displej: 4″, 480 × 800 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: VGA autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG E455 Optimus L5 II Dual v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Poničení telefonu pádem patří mezi časté nehody. Opravu jsme v našem případě zvládli sami, samozřejmě doporučujeme zásah servisu, pokud je to komplikovanější než v našem případu. LG Optimus L5 II Dual se potkal s tvrdou zemí při pádu asi z 1,5 m. Po kontaktu s nerovným betonem popraskala celá přední strana mobilu, rovněž ulétla zadní kryt a nenávratně zmizela baterie. Bližší průzkum odhalil nevratné vrypy v bílém rámečku kolem mobilu. Pohled pod popraskané sklíčko ukazoval pravděpodobně zachovalý LCD, ovšem bez baterie to ověřit nešlo. Koupě originální baterie byla riskem, ale proč to nezkusit, stála jen 284 Kč!

LGOptimusL5IIDual_crash_1LGOptimusL5IIDual_crash_2LGOptimusL5IIDual_crash_4LGOptimusL5IIDual_crash_3

Po dodání baterie a nabití bylo jasné, že displej to přežil a dokonce trochu funguje i dotyková vrstva nad ním. Přestože byl displej téměř nečitelný. Při pohledu na ceník prací mobilního servisu MP.cz bylo jasné, že za nový díl a opravu dáme určitě více jak 1 000 Kč. Po chvíli hledání bylo jasné, že nejlevněji pořídíme novou dotykovou vrstvu na Ebay.com, a to v přepočtu 236 Kč. Dodání do 3 týdnů se dalo za tuto cenu vytrpět. (nyní je dokonce ještě levnější).

LGOptimusL5IIDual_crash_10LGOptimusL5IIDual_crash_9

Nový díl v bílé barvě přišel nepoškozený a opatřený ochrannými foliemi. Je vidět napojení na základní desku mobilu a rovněž kontakty pro čtyři tlačítka pod displejem. Teď přišlo na řadu odstranění rozbitého skla z telefonu.

LGOptimusL5IIDual_crash_5LGOptimusL5IIDual_crash_6LGOptimusL5IIDual_crash_7LGOptimusL5IIDual_crash_8

Hrubou silou a vypáčení došlo k odlepení od telefonu, sklo se lámalo na malé kousky, které se rády zapíchly do dlaní a prstů. Nakonec bylo jasné, že k uvolnění od telefonu bude potřeba přistoupit k demontáži ze zadní strany přes miniaturní křížové šroubky.   

LGOptimusL5IIDual_crash_11LGOptimusL5IIDual_crash_12

Pak už stačilo odepnout nepotřebný spojovací kus a zapojit novou dotykovou vrstvu. Po odstranění průhledné folie a vyleštění LCD se nová vrstva přesně přilepila na své místo. Telefon funguje skvěle a vadou na kráse je pouze otlučený bílý rámeček kolem displeje. Vady zatím nevykazuje vnitřní elektronika, s telefonem jsme už něco nafotili a natočili v našem preview. Celková cena opravy 520 Kč byla nad očekávání, přitom stačila trocha zručnosti a potřebný mini šroubovák.

LGE455OptimusL5IIDual_13LGE455OptimusL5IIDual_11

Reklama