Rozjezdy roku znají vítěze 100 000Kč podnikatelské dotace

Reklama

T-Mobile ukončil první ročník soutěže Rozjezdy roku pro začínající podnikatele. Dva vítězové si odnesli 100 000 Kč, které mohou použít na rozjezd svého podnikání. Všichni účastníci vyhrávají možnost bezplatných konzultací s odborníky z T-Mobilu.

Rozjezdy 2011 jsou prvním ročníkem projektu T-Mobilu zaměřeného na podporu drobného podnikání, informovali jsme vás o něm například zde. Do soutěže se přihlásilo 343 projektů, z nichž více než 300 se zúčastnilo seminářů o základech podnikání, které zorganizoval T-Mobile v krajských městech zdarma.

Vítězové krajských kol získali telekomunikační a marketingové služby v hodnotě cca 7 miliónů korun a postoupili do celostátního finále. Tam se objevila výrobna skateboardů, autoškola, ale i rodinná včelí farma, poradenské centrum pro podporu občanského soužití, několik školek a učeben angličtiny, paní, která doučuje děti s poruchami učení nebo třeba autorka triček s kresbami hradů a zámků.

Prvního vítěze vybrali čtenáři webu iDnes.cz, hlasovalo jich více než pět tisíc. Vítězkou se stala Marie Žvaková z Českých Budějovic, která rozjíždí půjčovnu dvoukol. Ve svém projektu zmínila také jejich zakázkovou výrobu a možnost zařadit dvojkolo jako rehabilitaci pro zrakově postižené.

Cenu odborné poroty získal projekt Restart skateboards. Vítězní skejťáci Štěpán Malý a Adam Pelc spolu založili firmu, v níž vyrábějí unikátní české ručně dělané skateboardy. Odvážně nahradili celosvětově používaný kanadský javor českým jasanem a plánují s českými prkýnky dobýt i evropský trh.

Oba vítězové dostanou od operátora stotisícovou dotaci, kterou mohou použít k rozjezdu svého podnikání dle vlastního uvážení. Pokud vás mrzí, že jste letošní ročník Rozjezdů nestihli, nezoufejte. T-Mobile hodlá vyhlásit i Rozjezdy 2012, informace hledejte na našich stránkách nebo specializovaném webu rozjezdyroku.cz.

 

Reklama