S jednoduchým ovládáním: Sony Xperia E4 [preview]

Reklama

Sony představilo nový model Xperia E4. V tiskové zprávě se opakovaně chlubí, že se mobil vyznačuje jednoduchým ovládáním. Měl by být také dostupný za dobrou cenu.

Xperia E4 má čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,3 GHz. Když k tomu připočteme jednogigabajtovou paměť RAM, operační systém Android a pětipalcový displej, vychází nám z toho smartphone střední třídy, jakých dnes chrlí výrobci dvanáct do tuctu.

Sony_Xperia_E4_1Sony_Xperia_E4_4

Tradiční značky mohou v této kategorii bojovat hlavně designem, a přesně o to se Sony snaží. Spousta propracovaných detailů (hliníkové startovací tlačítko, precizně vybroušené jako diamant, a charakteristický kroužek objektivu fotoaparátu z nerezové oceli), displej i zadní kryt odolné proti poškrábání. Celé tělo je elegantně prohnuté, díky čemuž mobil lépe padne do ruky. Nabízí se v klasické černé a bílé barvě, ale díky uživatelsky nastavitelným barevným schématům, krytům a příslušenství v široké paletě odstínů ji můžete po všech stránkách přizpůsobit svému osobnímu stylu.

Sony_Xperia_E4_3Sony_Xperia_E4_5

Fotoaparát má rozlišení 5 Mpx a umí natáčet video v rozlišení 1080p. Čelní kamera pak zvládá 2 Mpx. Vše můžete ukládat do vnitřní paměti o kapacitě 8 GB nebo na kartu microSD. Na jedno nabití by vám měl mobil vydržet až dva dny, takže nabíječku před usnutím rozhodně lovit nemusíte. Při zapnutí speciálního úsporného režimu pak můžete zvýšit výdrž až na týden.

Sony_Xperia_E4_6

Sony Xperia E4 se objeví na trhu v průběhu února, ovšem zatím ne na českém. Přesný termín české premiéry ani cena ještě nebyly oznámeny.

Sony Xperia E4

Rozměry: 137 × 75 × 11 mm, 144 g
Displej: 5″, 540 × 960 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1300 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1024 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 1080p
Podrobné specifikace
neprodává se

Reklama