S rodinou si voláme několikrát denně, mladí méně [výzkum]

Reklama

Virtuální operátor Lama Mobile si nechal udělat další výzkum o chování uživatelů mobilních telefonů. Tentokrát se ptal, jak často jednotliví lidé volají rodině a kamarádům. Ukázalo se, že rodinní příslušníci jsou jedním z nejčastějších cílů našich hovorů.

Více než 95 % Čechů si se svou rodinou telefonuje alespoň jednou týdně, 32 % dokonce několikrát denně (nejspíš se doptávají, jaké maso mají koupit k večeři). Takřka dvě třetiny (přesněji 65 %) lidí navíc tvrdí, že hovory s rodinou patří mezi nejdelší, jaké provozují.

Vzhledem k tomu, že do rodiny se řadí kromě rodičů také manžel či manželka a děti, není jistě překvapivé, že nejvíce hovorů s rodinou mají lidé ve věku 36-53 let, tedy v období, kdy mají pravděpodobně ještě jak rodiče, tak už děti a partnera či partnerku. Z této skupiny pak 37 % volá svým nejbližším několikrát denně a dalších 36 % alespoň jednou za den.

Naopak mladí lidé do 25 let jsou zrovna ve fázi, kdy je styk s rodiči zase tak nezajímá a vlastní děti ještě většinou nemají. 23 % z nich je proto s rodinou v telefonním kontaktu několikrát denně a 35 % jednou za den,což je ve srovnání s výše uvedenou skupinou podstatně slabší.

Nepřekvapilo nás ani to, že nejčastěji volají rodinným příslušníkům ženy. Jako nejčastější označilo hovory s rodinou 79 % z nich, 68 % pak tvrdí, že takové hovory jsou nejdelší. Čtvrtina žen nesměle přiznává, že jejich průměrný hovor překračuje deset minut.

A komu volají zákazníci, kteří nemají rodinu, případně jsou s ní rozhádaní? Samozřejmě přátelům! Nejčastěji si s nimi telefonuje 17 % Čechů. Velkou část z nich tvoří mladí lidé do 25 let. Třetina z nich (31 %) s nimi telefonuje nejčastěji a téměř stejně velká část (30 %) i nejdéle.

Je zajímavé, že pracovní hovory řadí na první místo v četnosti pouze 10 % lidí. Pouze o procento více lidí (11 %) je řadí mezi nejdelší. Zkrátka – radši zavolat vlastní tchýni než šéfovi.

Reklama