Samsung aktualizuje prostředí One UI 6.1

Reklama

Samsung pouští nové rozhraní One UI 6.1. do dalších telefonů, tentokrát pro mobily řady Galaxy S23, S23 FE, Z Flip5, Z Fold5 a tablety řady Tab S9.

Samsung tak instaluje vylepšení, které se objevily u Galaxy S24, kde má hlavní roli hlavně AI. Stručný seznam vylepšení a nástrojů:

Circle to Search with Google – pokročilé vyhledávání na Googlu s přesnými výsledky. Přitom stačí cokoli na displeji zakroužkovat, případně klepnout na obrázek.

Textový asistent – nástroj umožňující vyladit stylistiku psaných zpráv tak, aby odpovídala účelu a kontextu, ať už jde o zdvořilý vzkaz kolegovi z práce nebo krátký, ale úderný status na sociálních médiích.

Interpreter – česky Tlumočník, což hovoří za vše. Překlad konverzace v reálném čase v přehledném rozděleném okně – oba účastníci hovoru si mohou stát či sedět tváří v tvář a číst si na displeji, co ten druhý říká.

Simultánní překlad – obousměrný hlasový i textový překladač telefonních hovorův reálném čase. Výrazně usnadňuje třeba rezervace nejrůznějších služeb na cestách nebo hovory s lidmi, jejichž rodný jazyk uživatel neovládá.

Asistent poznámek – tento nástroj vytváří automatická shrnutí textu do předem připravených šablon, případně titulní stránky nejrůznějších projektů. Tím zvyšuje každodenní produktivitu.

Asistent přepisu – pomocí umělé inteligence a technologie Speech-to-Text přepisuje, shrnuje a případně i překládá hlasové záznamy.

Asistent webového prohlížení – díky této funkci si uživatelé mohou udržovat přehled, co se aktuálně děje kolem nich i ve světě, protože umělá inteligence přehledně shrnuje hlavní zprávy či obsah vybraných webových stránek.

Generativní úpravy – ještě větší tvůrčí svoboda při úpravě fotografií. Funkce umožňuje měnit velikost či polohu objektů v kompozici, případně je úplně odstranit.

Návrhy úprav – osobní inteligentní poradce při úpravě fotografií, posuzuje každý snímek zvlášť a navrhuje úpravy na míru.

Okamžité zpomalení – inteligentně přidává do videozáznamu další okénka, což umožňuje vytvářet zpomalené záběry akčních scén.

Reklama