Samsung DA-E650: kterak Korea podporuje Apple [gadgets]

Reklama

Dockovací stanice netradičního tvaru a hudebního výkonu poskytuje konektory pro Samsungy Galaxy a zařízení Applu. Duální provedení je originální, stanice přidává dálkové ovládání, subwoofer a připojení USB i 3,5mm jack.

Samsung DA-E650 je na pohled zajímavá hudební stanice 2.1, která tvarem připomíná ohnutou trubku. Lesklý povrch, ladné tvary a senzorová tlačítka, to vše ladí dohromady a vy si tak kromě hudebního příslušenství domů můžete pořídit vskutku designový doplněk, který jen tak nepřehlédnete.

Samsung DA-E650 ve zkratce

 • Ohnutá konstrukce, systém 2.1
 • Hladké tvary
 • Duální připojení Samsung a Apple
 • Dobíjení z microUSB
 • Možnost připojení bluetooth, USB, 3,5mm jack
 • Dálkové ovládání
Samsung DA-E650 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Konstrukce

Kromě toho, že se na stanici s cenou kolem 6 000 Kč můžete zálibně koukat, můžete z ní poslouchat hudbu a ještě dobíjet mobil nebo přehrávač. Větší rozměry stanice si vynutily patřičné podpěrky, opět designově vyvedené a to do špičatých tvarů na spodní a zadní části produktu. K lesklému povrchu mám jasnou výtku, tyhle designové hříčky prostě lákají otisky a prach jako magnet.

Výsuvný modul obsahuje současně konektor Apple i microUSB. Stanice je tak duální a připravena přijmout iPody, iPhony a iPady, microUSB využijí stájové modely Samsung Galaxy S II a S III, Note. Je to hlavně díky tomu, že mobily mají konektory uprostřed spodní strany. Pro zajímavost, microUSB dobije samozřejmě jakýkoliv jiný telefon, například Nokia Lumia 900 má ale konektor na horní straně konstrukce a tak to opravdu nevypadá dobře.

Zatímco produkty Applu přehrávají hudbu prostřednictvím konektoru, pro mobily platí to, že se musí s dockem spárovat přes bluetooth, z Google Play stáhnout aplikaci a pak to vše funguje. Telefony napíchnuté na konektory se pohodlně opírají o tělo docku, k tomu se ještě hodí nalepovací gumové packy a větší podložka kolem konektorů (na fotce). Dock využívá bluetooth 3.0 s bezztrátovým kodekem apt-X, takže přenos bez drátů je velmi kvalitní. Systém neumí připojení více zařízení přes bluetooth, ani z více zdrojů najednou.

Možnosti připojení bluetooth nekončí, záda docku skýtají pohled na USB slot, zahraje tedy z USB klíčenky, z disku však nikoliv. Zahraje WAV, MP3, WMA. Další spojení zajistí 3,5mm jack, potřebný kabel najdete v balení. Stanice se tady rovněž musí trvale připojit k elektrické síti přes adaptér, na baterie nepracuje. K výraznému zvukovému projevu nutně přispívají i díry bassreflexu a zadní subwoofer. Když to vše sečteme dle papírových specifikací, jde o výkon 2× 10 W z bočních reproduktorů o průměru asi 10 cm + 20 W ze subwooferu.

Ovládání

Z velké krabice na vás vypadne i dálkové ovládání a tak nemusejí na řadu přijít senzorová tlačítka na pravé straně tuby. Jak je zřejmé ze symbolů, kromě ovládání hlasitosti a pozastavení produkce zde přepnete módy použití hudební tuby.

Stanice umí hrát přes bluetooth, kabel, umožňuje produkci zvuku z podporované TV výrobce (technologie Sound Share). Symboly na vysouvacím modulu s konektory svítí slabým červeným světlem, ještě je tu možnost pouze nabíjení připojeného zařízení. Na ovladači se nachází také tlačítka posunu skladby, aktivaci zesílených basů a ztlumení zvuku. Bohužel už nikde nesvítí dioda, která by aktivaci basů potvrdila, takže to musíte slyšet.

Z hudebního projevu mráz po zádech rozhodně nečekejte. Zvuk mi přišel spíše plastovější než věrně prokreslený a čistý. Funkci větších basů jsem raději nepoužíval, tuba pak spíše hučela. Kupodivu není problém donutit stanici k chrčení ve vyšších hlasitostech. Tubu od Samsungu nezatracuji, líbí se mi dobíjení dvou značek produktů, tuba skvěle vypadá, hodí se dálkové ovládání. Spouštění hudby přes bluetooth a aplikaci na mobilu s Androidem není moc pohodlné, u produktů Applu to jde snadněji, vložíte, zapnete hudební přehrávač a posloucháte. Výraznější by mohl být jas ikon na modulu, chybí ukazatel zapnutí silných basů. A to vůbec nezmiňuji vyšší cenu stanice…

Parametry Samsung DA-E650

 • Rozměry a hmotnost: 631 × 163 × 192 mm, 3,2 kg
 • Připojení: USB 2.0, microUSB, Apple, 3,5mm jack, bluetooth 3.0
 • Výkon: 2× 10 W + 20 W subwoofer, bassreflex
 • Formáty: MP3, WMA, WAV
 • Podpora: iPod, iPhone, iPad, Galaxy S II, S III, Note, Samsung TV Sound Share
 • Výbava: dálkové ovládání, power bass

Reklama