Samsung definitivně pohřbívá hořící Note 7

Reklama

Samsung má problém se svým modelem Note 7, kterému se náhodně může vznítit baterie. Nejdřív je měnil, pak updatoval, nakonec dočasně a teď i trvale zastavil výrobu.

Samsung Note 7 je od začátku problémový. Hned po zahájení prodeje začali zákazníci posílat fotky a videa telefonů, které se v průběhu nabíjení vznítily a začaly hořet.

Samsung reagoval okamžitě a začal výrobky stahovat a měnit za nové kusy. Tvářil se, že se situace týká jen některých sérií. Problémy s hořením se ale objevovaly i nadále a podle některých informací se Samsung snažil vyřešit problém i vzdálenou aktualizací firmwaru.

Ani to se ale nepovedlo, tak 10. 10. oznámil, že výrobu i prodej dočasně zastavuje. O den později pak přiznal, že dočasnost mění na trvalost, takže si už Note 7 prostě nekoupíte. Co bude s dosud prodanými kusy, to není jasné. Nemělo by jich ale být hodně, v Česku se například telefon prodával zatím jen v předprodeji.

Oficiální vyjádření: „V zájmu bezpečnosti našich zákazníků jsme zastavili prodeje a výměnu telefonů Galaxy Note7 a zároveň jsme se rozhodli definitivně ukončit jejich výrobu.“

Reklama