Samsung Family Hub: lednička s displejem a kamerami uvnitř

Reklama

Samsung zahájil prodej ledničky, která nabízí obří dotykový displej, multimediální funkce a hlavně kamery pro hlídání potravin uvnitř. Lednička je tak domácím centrem zábavy, spárovat ji můžete s mobilem či chytrou televizí.

Lednice Samsung Family Hub přichází do prodeje na území Česka i Slovenska během října, jde o typ americké lednice se dvěma křídly – o objemu chladničky 383 litrů a mrazáku 210 litrů. Lednice je velká 178 × 91,2 × 71,6 cm s hmotností 127 kg, povrchová úprava světle šedá, ačkoliv patří do segmentu bílé domácí techniky. Levé dveře obsahují výrobník ledu, jeho dávkovač (drcený, nebo kostky) a výdejníkem nápoje (lednice podporuje připojení k vodovodní síti).

Veliký displej

Zatímco dosud se jedná o popis běžných funkcí, které mají i jiné americké lednice na trhu, tak Samsung Family Hub má na přední straně pravých dveří obří displej s velikostí 21,5 palců, s podporou dotyků a rozlišením 1 920 × 1 080 bodů. V černém rámečku nad displejem našel místo mikrofon a dva reproduktory.

Na displeji se ukazuje prostředí Family Hub 4.0 v rámci operačního systému Tizen, který pro český i slovenský trh nabídne přeložené nabídky. Prostředí patřičně graficky přehledné, stačí ťukat do velkých ikon, procházet aplikace, psát vzkazy na nástěnku, ukládat fotografie, to vše na několika domácích obrazovkách. Na displeji se dá ovládat poslech hudby Spotify, v rámci živého představení lednice hrála slušně a hlavně dost nahlas, abyste ji v rušné kuchyni nepřeslechli. Dále jsme zkusili sdílet displej z mobilu, můžete tak sledovat Youtube, online recepty, procházet internetový prohlížeč, zkrátka podobně jako na mobilu. Jelikož lednice nenabízí přední kameru, nelze ji v rámci komunikace použít na Skype a jiné videohovory, pouze bez obrazu. Pro sledování TV není nic jednoduššího, než lednici spárovat s chytrou TV a obraz sdílet na displej dveří.

Kamera na mléko

Pro správu obsahu lednice jsou k dispozici kamery, které obsah vyfotí vždy, když lednici zavřete, kamery nepodporují záznam videa. Tuto fotku můžete dostat na spárovaný telefon, fotografie se ukládají v čase, snadno zjistíte, kdy něco zmizelo z lednice. Kamery již nezabírají poličky ve dveřích, takže noční přepadovky lednice se mohou částečně utajit. Na displeji lze fotku označit virtuálními lístečky, například napovědět, co si dějí mají vzít na jídlo apod.

Pro správu potravin, které projdou lednicí, lze využít aplikaci pro tvorbu nákupního seznamu nebo Správce lednice. Ten umí uložit datum expirace jednotlivých potravin a připomene jejich spotřebu. Zajímavou funkcí je také aplikace s recepty z online databáze, jednotlivé položky receptů lze označit a přesunout do seznamu k nákupu. Někdy v budoucnu se možná dočkáme integrace s recepty služeb typu Rohlik.cz, a odeslání seznamu přímo k objednávce.

Systém podporuje připojení k internetu jedině přes Wi-Fi, LAN nelze využít. Další konektivitu podporuje bluetooth. Díky možnosti zapojení do systému chytrých spotřebičů v domácnosti v rámci SmartThings lze lednici použít na ovládání chytrých vstupních zámků, žárovek Philips Hue, klimatizace a jiných. Podporovaní výrobci mají v lednici nainstalovanou aplikaci. Ovládání je možné tradičně dotyky na displeji, ale také hlasem s asitentem Bixby, bohužel pro Česko i Slovensko jen v angličtině.

Lednice Samsung Family Hub přijde v říjnu za startovací cenu 79 990 Kč, Samsung  v rámci předobjednávek do 13. října přidá zdarma chytrou pračku QuickDrive s cenou 22 990 Kč. 

Reklama