Samsung Galaxy A3: menší kovový, stále dobrý [recenze]

Reklama

Menší brácha našlapaného modelu A5 se drží kovové konstrukce, kopíruje jeho design, ovšem s menšími rozměry. Líbit se tak může ženám, kterým bude 4,5 palce displeje stačit a nepoznají nepatrně horší hardwarové parametry.

SamsungGalaxyA5_5SamsungGalaxyA5_6

Samsung Galaxy A3

Rozměry: 130 × 66 × 7 mm, 110 g
Displej: 4,5″, 540 × 960 bodů, 16 mil. barev, Super AMOLED
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung A300F Galaxy A3 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Samsung Galaxy A3 patří do kovové rodiny modelů A5 a A7, nedávno jsme testovali právě u nás prodávaný model Galaxy A5. Ten zanechal dobré dojmy, i když za vyšší cenu, no a levnější Galaxy A3 v tomto trendu pokračuje. Ve srování s A5 na první pohled poznáte menší rozměr, v parametrech najdeme horší rozlišení displeje, o 1 GB méně na RAM a místo 13 Mpx tu máme 8 Mpx u fotoaparátu. Logicky se zmenšila baterka. Toť hlavní rozdíly.

Srovnání s Galaxy A3 vs. Galaxy A5

SamsungGalaxyA3_detaily_10SamsungGalaxyA3_detaily_11SamsungGalaxyA3_detaily_12

Balení, konstrukce

Nový Galaxy A3 můžete mít ve světlém nebo tmavém odstínu. Namodralá záda a tmavý rám mu asi sluší více. Součástí balení je microUSB kabel, nabíječka a slušný headset. Vše v bílém hávu. Z testování A3 mám stejné dojmy jako u A5, kov příjemně chladí a zároveň konstrukci zpevňuje. Máte tak stále pocit, že držíte kvalitní výrobek.

SamsungGalaxyA3_detaily_9SamsungGalaxyA3_detaily_8

Dodržení tloušťky 7 mm určitě potěší, konstrukci nelze rozebrat a dostat se tak třeba k baterii. Pro microSIM a microSD jsou stejně jako u A5 vyhrazeny šuplíčky na pravém boku. Po stranách najdet ovládací tlačítka, překvapení se nestalo ani pod displejem v podobě dvojice senzorových a jednoho hardwarového tlačítka.

SamsungGalaxyA3_detaily_6SamsungGalaxyA3_detaily_1

Přední strana nezapomíná na čidla nad displejem, včetně 5Mpx selfie kamery. Automatika dobře zvládá podsvícení Super AMOLED displeje s živými barvami, tady problém nenajdete. Obraz se vám bude líbit i pod úhly, na dotyky reaguje zřetelně a rychle.

SamsungGalaxyA3_detaily_2SamsungGalaxyA3_detaily_3SamsungGalaxyA3_detaily_4SamsungGalaxyA3_detaily_7

Ostřejší hrany stejně jako u A5 dávají pocit jistoty při držení, na zádech počítejte s tím, že matný pogumovaný povrch může upatlávat otisky a mastnotou. Trojice prvků na krytu zahrnuj LED blesk, 8Mpx fotoaparát a hlasitý reproduktor. Akumulátor s kapacitou 1 900 mAh zvládá i dva dny v kuse výdrže, s přechodem na úsporný režim klidně více. Plné nasazení doporučuji řešit každodenním nabíjením.

SamsungGalaxyA3_detaily_5

Hardware, systém, funkce

Stejný procesor se 4 jádry a 1,2 GHz tepe u dražšího Galaxy A5, u A3 však postačí i 1 GB RAM pro chod aplikací a systému. Zádrhele jsem nepozoroval, i přímé srovnání s A5 neukazuje významné rozdíly. Zůstalo úložiště s kapacitou 16 GB, stejně jako podpora NFC a LTE. Tento menší mobil tak opravdu dokáže hodně!

SamsungGalaxyA5_displej_2SamsungGalaxyA5_displej_6SamsungGalaxyA5_displej_7

Grafika rozhraní TouchWiz tradičně bydlí na Androidu, pohyb v menu a odezva mobilu vrásky na čele neudělají, vše šlape, jak má. Nabídka aplikací je shodná jako u modelu Galaxy A5, proto vás odkáži na tuto recenzi.

SamsungGalaxyA5_displej_12SamsungGalaxyA5_displej_13SamsungGalaxyA5_displej_11

Ohledně fotoaparátu počítejte s podporuo 1080p videa, na 4K se zapomnělo. Kvalita fotek na extra úrovni zrovna není, ale určitě bych řadil do lepšího průměru.

SamsungGalaxyA3_foto_4SamsungGalaxyA3_foto_3SamsungGalaxyA3_foto_1SamsungGalaxyA3_foto_2

Závěr

Vynikající kompaktní mobil s pevnou kovovou konstrukcí a plnou výbavou pro zábavu i datové přenosy. Vyšší cena značí použití kovu, ten totiž na svém mobilu jen tak někdo nemá.

Reklama