Samsung Galaxy A40 od Seznamu: vyladěné áčko [recenze]

Reklama

Samsung prodává hned dvě verze modelu A40, tahle je propojená se službami Seznamu.cz, které ovšem nemusíte využívat. Kompaktní telefon má co nabídnout i bez nich a rozhodně stojí za pozornost vyváženou výbavou.

Samsung Galaxy A40 je jedním z několika áčkových modelů, které jsme viděli naživo v Miláně na oficiálním představení v dubnu. Nedávno jsme se podívali na funkce velkého modelu Galaxy A70 v recenzi, nyní přišel na řadu menší bratříček a rovnou ve speciální edici Seznamu.cz.  S cenovkou kolem 6 500 Kč zapadá do střední třídy, kde hrají prim displeje kolem 6 palců, solidní fotoaparáty a hardwarová výbava. A tohle telefon určitě naplňuje.

Samsung Galaxy A40

Rozměry: 144 × 69 × 8 mm, 140 g
Displej: 5.9″, 1080 × 2220 bodů, 16 mil. barev, OLED
Procesor, systém: 8 jader, 1800 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 4000 MB, 64000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS 3,5mm jack
Fotoaparát: 16+5 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung Galaxy A40 v českých e-shopech: Kč - Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Telefon je kompletně plastový a příjemně padne do ruky, chválím jeho hmotnost jen 140 g. Zaoblené tělo trochu překvapivě v ruce moc neklouže, za to počítejte s chytáním otisků vepředu i vzadu. Telefon má 5,9palcový Super AMOLED displej s výborným obrazem (i na slunci!) a podání černé barvy, výřez selfie kamery se umístil uprostřed. Displej se roztáhl do okrajů a čelní strana je tak dobře využitá. Displej kryje sklo Gorilla Glass 3 a tak se není třeba bát škrábanců.  U displeje už však chybí notifikační LED a zamrzí nemožnost aktivat Always On funkce pro zobrazení notifikací.

Boky telefonu nijak nevymykají obvyklé výbavě telefonů. Určitě jsem rád za oboustranný konektor USB-C, stejně tak klasický 3,5mm jack na sluchátka. Připomínky nemám k hlasitosti vyzvánění, ani kvalitě mikrofonů, pro telefonování se A40 určitě narodila. Na pravé straně nechybí ovládání hlasitosti a zámek mobilu. Možná trochu škoda, že tlačítka splývají barevně s okolím, neškodilo by trochu barevného oživení. Dvojice nanoSIM se zakládá do šuplíku na levé straně, místo je i na microSD kartu.

Hladká záda mobilu se k okrajům ohýbají, to se hodí pro pohodlné držení. Další pochvalu sdílím za provedení modulu fotoaparátů. Ten totiž téměř splývá se zády mobilu a ten se tak nikdy nepříjemně nehoupe, když leží na stole. V modulu se vedle sebe tísní dva snímače 16+5 Mpx s podporou 1080p videa se 30 záběry za sekundu. 16 Mpx je hlavní snímač a 5 Mpx pro široké záběry. Počítá se s LED bleskem a dalším doplňkem výbavy je snímač otisků prstů. Ten by mohl být klidně o něco větší nebo s výraznějším rámečkem, někdy je potíž jej nahmatat. Reakce čtečky nejsou zcela prvotřídní, ale určitě posloužit umí. Někdy zlobí rozpoznávání otisků a musíte zadat PIN k odemknutí.

Android pohání 8jádrový procesor s max. výkonem 1,8 GHz a 4 GB RAM. Tedy dost výkonu na všechny aplikace a náročné hry. Pro uložení dat je tu 64 GB, z nich pak na uživatele zbyde asi 50 GB. Speciální verze telefonu v podání Seznamu zahrnuje povinnost se přihlásit účtem Seznamu, aby se mobil dostal k dalším službám. Díky zadání jednotného přístupu tak zavítáte do svých profilů na Sreality.cz, Sauto,cz, Sport.cz, Novinky.cz a další a další. Nechybí webový prohlížeč Seznamu a další možnosti nastavení účtů. Pro uživatele služeb Seznamu jde určitě o zajímavou možnost, jak mít vše po ruce a v mobilu u sebe, nemusí nikam chodit a přihlašovat se. Telefon se o to postará sám.

Samsung Galaxy A40 se ukazuje jako zajímavý tip ke koupi s dobrou výdrží a kvalitním hardwarem včetně slušného fotoaparátu. Potěší kompaktní konstrukce a výborný displej, u speciální edice Seznamu se můžou hodit pohodlné přístupy k jejich službám. Zájemci o čistý Galaxy A40 si jej mohou pořídit za totožnou cenu.

Samsung Galaxy A40 – fotogalerie

Samsung Galaxy A40 – video 1080p

Reklama