Samsung Galaxy A40 seženete i v Seznam.cz edici

Reklama

Česká internetová firma Seznam.cz se snaží proniknout do světa mobilních telefonů. Místo aby přišla s vlastním ekosystémem, nabízí své aplikace jako alternativu v ekosystému konkurenčního Googlu.

Není žádným tajemstvím, že Google díky mnohaletému vývoji operačního systému Android opanoval také mobilní služby. V telefonu s Androidem najdete e-mail od Google, úložiště od Googlu, vyhledávání od Googlu, mapy od Googlu… a ten seznam by mohl pokračovat dál a dál.

Český konkurent Googlu, Seznam.cz, mu takovou pozici závidí a byl by rád, kdyby v telefonech s operačním systémem od Googlu mohl každý zákazník zvolit, jestli nechce třeba e-mail od Seznamu. Předseda představenstva Pavel Zíma na blogu Seznam.cz doslova uvedl, že „ideální by byla taková podoba, kdy si po zapnutí nového mobilního zařízení se systémem Android může uživatel vybrat, jaké hledání, prohlížeč a aplikace chce primárně používat“.

To se zatím povedlo jen ve světě počítačů a jen s internetovým prohlížečem a po mnoha a mnoha soudních jednáních. Přenést něco podobného do mobilů je samozřejmě představa naprosto nereálná, takže zatím Seznam.cz zkouší, co může.

Pro začátek se dohodl se Samsungem a internetovým obchodem Alza.cz. Společně připravili limitovanou edici Samsungu Galaxy A40. Hned po prvním zapnutí v něm najdete aplikace a služby od Seznam.cz: Email.cz, Mapy.cz, Jízdní řády, Novinky.cz, Sport.cz, Seznam Zprávy, TV program, Televizeseznam.cz, Pohádky, Kupi.cz, Zboží.cz, Proženy.cz, Garáž.cz, Super.cz, Sauto.cz, Sreality.cz a Sbazar.cz. Po přihlášení k účtu Seznam se samozřejmě aplikace personalizují.

Takto upravený telefon můžete zakoupit zatím pouze na Alza.cz za cenu 6 499 Kč. Kromě doinstalovaných aplikací se po technické stránce nijak neliší od originální verze Galaxy A40.

Reklama