Samsung Galaxy Beam: projektor v hlavní roli [preview]

Reklama

Hodně zajímavá mobilní novinka si k nám našla cestu a s sebou přináší záři projektoru, dvě vysokokapacitní baterie a ještě dobíjecí stojánek. Samsung vsadil na dvoujádrový procesor a Android 2.3, vše funguje, jak má.

Samsung Galaxy Beam je unikátní mobilní telefon se zabudovaným projektorem. Kromě bohatého příslušenství tak v rukou můžete mít zajímavého pomocníka pro prezentace nebo „jen“ zařízení pro pohodlnější sledování filmů. V každém případě jde o skvělou záležitost, která cenu mobilu příliš dramaticky neovlivnila. Telefon zaujme větší a hlavně těžší konstrukcí, v ruce pocítíte skoro 150 g, toť daň za větší 2 000mAh baterku a také optiku projektoru. Výrobce hovoří o projekci kvalitního obrazu o úhlopříčce asi 1 metr z dálky asi 2 metrů. V praxi můžete promítat i z větší dálky, klesá však pestrost a ostrost obrazu, záleží na okolních podmínkách, podkladu atd. Není problém s mobilem vykouzlit obraz o velikost asi 2 × 1 m a více, to už je solidní pokoukání. Za zapůjčení děkujeme Smarty.cz.

Samsung Galaxy Beam

Rozměry: 124 × 64 × 13 mm, 148 g
Displej: 4″, 800 × 480 bodů, 16 mil barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 768 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung i8530 Galaxy Beam v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Konstrukce elegantně kombinuje šedé plasty s těmi žlutými, vepředu září kvalitní 4palcový displej s rozlišením 480 × 800 bodů. Mobil se spoléhá na senzorové klávesy pod displejem, nastavit se dá doba jejich svícení. Kromě velké vnitřní paměti poskytuje slot na microSDHC karty, netradičně se z boku také zasouvá SIM běžného rozměru. Záda mobilu jsou neklouzavá a poskytují útočiště na slušný 5Mpx fotoaparát s HD videem a LED světlem.

Na promítání nebo jako opěrku použijete přibalený stojánek, který umí současně dobíjet druhou 2 000mAh baterii. Nikdy tak nebudete jen tak bez energie a to se mi líbí. Trochu zamrzí 3,5mm jack na boku, a bílá sluchátka, hrají však solidně a na trčící jack si ale musíme zvyknout. Podívejte se na video po vybalení a ukázku prostředí. Později prozkoumáme projektor a napíšeme recenzi.

Samsung Galaxy Beam na videu

Samsung Galaxy Beam – prostředí Androidu

Samsung Galaxy Beam – fotogalerie

Samsung Galaxy Beam – HD video

Reklama