Samsung Galaxy Beam: takhle pracuje projektor [videa]

Reklama

Natočili jsme prostředí ovládání projektoru, který je hlavním tahákem ve výbavě mobilu. Praktické video prozradí styl ovládání, změřili jsme výdrž při sledování filmů. S tímhle telefonem se nebudeme snadno loučit.

Samsung Galaxy Beam je unikátním telefonem s projektorem, přičemž to málem není na první pohled patrné. Elegantně zabudovaný projektor doprovází speciální tlačítko pro jeho aktivaci, jinak je Samsung „běžný“ smartphone s Androidem. Pohodlně se usaďte a podívejte se na všechna videa, nic jsme vám o Samsungu nezatajili. Všechny zkušenosti shrneme v klasické recenzi v následujících dnech.

Samsung Galaxy Beam

Rozměry: 124 × 64 × 13 mm, 148 g
Displej: 4″, 800 × 480 bodů, 16 mil barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 768 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS  EDGE  HSDPA  HSUPA  Wi-Fi
Další konektivita: GPS  microUSB  3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 720p autofokus  blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung i8530 Galaxy Beam v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Projektoru můžete nastavit sílu jasu, až 15 lumenů, je dostatečně silný na to, aby byl obraz vidět v pološeru. Hravě vykouzlí 16:9 obraz o úhlopříčce zhruba 2 metry, kvalita obrazu je po doostření stále dobrá. Ideálním promítací plochou je bílá zeď. Při sledování filmů jsem dosáhl výdrže asi 3 hodiny z plného nabití (při zapnutém GSM modulu, bez Wi-Fi a synchronizace), to při asi poloviční hlasitosti reproduktoru a 50% jasu obrazu. Telefon se při promítání dost zahřívá hlavně v oblasti projektoru, to dá rozum, že světelný výkon topí. Škoda, že hlasitý reproduktor se nachází na zádech mobilu, při položení mobilu a promítání se zvuk může tlumit. Hodily by se boční reproduktory. Řešení integrovaného projektoru se mi zamlouvá, nemusím s sebou nosit nějaký externí projektor, kabely, nabíječku apod. Takto je vše v jednom těle. Pokud by vám několikahodinová výdrž při promítání byla málo, sáhnete po druhé baterii a jedete dále. Tohle má Samsung pod palcem.

Samsung Galaxy Beam – prostředí projektoru

Samsung Galaxy Beam – jak funguje projektor

Samsung Galaxy Beam – představení

Samsung Galaxy Beam – ukázka prostředí

Reklama