Samsung Galaxy Beam: v mobilním těle projektor [recenze]

Reklama

Tenhle telefon si zamilují milovníci mobilních vychytávek, protože projektor je hodně nezvyklým doplňkem. Bez obav si mohou mobil pořídit milovníci sledování filmů. Abych nezapomněl, jinak jde o našlapaný přístroj s Androidem, zajímá to někoho?

Samsung se již před lety pochlubil s projektorem v mobilu (rok 2010, model I8520 Galaxy Beam), ale zdá se, že teprve nyní uzrál ten správný čas. Konstrukce totiž zeštíhlila, mobil dostal větší displej, lepší hardware a další zajímavé funkce. Pokud chcete mobil s projektorem, rovnou běžte a kupte si I8530 Galaxy Beam kupte. Jiný takto vybavený mobil totiž v prodeji nenajdete. Smířit se musíme s tím, že mobil si asi udrží vyšší cenovku, když nemá konkurenci. Za zapůjčení děkujeme Smarty.cz.

Koupit Samsung Galaxy Beam?

 • Vestavěný projektor
 • Náhradní baterie
 • Dobíjecí stojánek
 • Barevné plasty konstrukce
 • Kvalitní displej
 • Vyšší cena
 • Chybí spoušť
 • Větší hmotnost

Samsung Galaxy Beam

Rozměry: 124 × 64 × 13 mm, 148 g
Displej: 4″, 800 × 480 bodů, 16 mil barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 768 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung i8530 Galaxy Beam v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Kapitoly článku:

 1. Video, představení, parametry, konstrukce
 2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

Samsung Galaxy Beam se prodává v jediném barevném provedení a tím je kombinace šedých a žlutých plastů. Při potěžkání v ruce je cítit necelých 150 g hmotnosti, ale telefon je přiměřeně veliký, aby nabídnul 4palcový displej. Jedná se o displej TFT PLS s rozlišením 480 × 800 bodů, takže obraz je jasný, živý a zřetelný i na sluníčku. Nad displejem bdí Gorilla Glass, v horní části pak zbylo místo na přední 1,3Mpx kameru.

Pevnost konstrukce budí dobrý dojem, líbí se mi zaoblené hrany a rámeček kolem mobilu, nic nepovolilo ani po 14 dnech používání. Pod displejem je vidět prostřední hardwarové tlačítko, po stranách sekundují dvě senzorová. Délku jejich podsvícení nastavíte na 1,5 s, 6 s, vždy zapnuto nebo vypnuto. Podsvícení displeje reguluje buď čidlo, nebo manuální nastavení. Automatika pracuje dobře, jen během hraní her občas světlo slábne a opět zesiluje.

Boky mobilu tvoří žluté plasty a v této části a rozprostřely sloty a tlačítka. Vlevo je ovladač hlasitosti a netradičně i slot na SIM. V rohu je 3,5mm jack; v balení najdete špuntová sluchátka, ovšem s rovným jackem, takže v kapse to není nicmoc. Dole pak zbývá nekrytý microUSB, vpravo slot microSDHC (žádnou kartu nedostanete) a zámek mobilu. Zcela nejvýše je pak tlačítko pro zapnutí a vypnutí projektoru, toto lze provést i z menu. Samotný projektor je za sklíčkem na horní straně, sklíčko je dobré přeleštit, aby obraz byl co nejlepší. Ano, spoušť fotoaparátu se bohužel nekoná.

Test projektoru s ukázkovým videem najdete v tomto článku.

Záda telefonu tvoří tenký plast potažený neklouzavou vrstvou a opatřený reliéfem, na omak velmi příjemný. Nechybí 5Mpx fotoaparát s LED diodou, snímač obsahuje autofokus a fotí dost slušně. Zároveň s ním natočíte i HD video.

Pod krytem se nachází objemná 2 000mAh baterie a to je vše. Výrobce k telefonu přibalil ještě jednu 2 000mAh baterii a také stojánek, v níž se dá dobíjet. Nemělo by se tedy stát, že budete chvíli bez energie. Za toto příslušenství musím Samsung pochválit.

Kapitoly článku:

 1. Video, představení, parametry, konstrukce
 2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama