Samsung Galaxy Beam: v mobilním těle projektor [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Ke spokojenosti budoucích majitelů určitě přispěje dvoujádrový procesor s taktem 1 000 mAh, kterému pomáhá 768 MB RAM. Další radost způsobí 8GB vnitřní paměť, přístupných je 6 GB. Verze Androidu už by mohla být konečně 4.0, ale prozatím tu máme 2.3.6 s grafickou nadstavbou TouchWiz. Telefon se orientuje v datových přenosech Wi-Fi, 3G sítích s HSDPA, podporuje bezdrátové sdílení dat DLNA.

Zamykací obrazovka nabízí efektní odemykání tahem prstu, pak se ukážou pohotovostní displeje. Pro doplnění nástrojů, složek či zástupců stačí přidržet prst a nabídka se ukáže. Nechybí volba pozadí. Přidání i odebrání aplikací a zástupců je snadné. Některé widgety pochází od výrobce, spoustu dalších si doinstalujete sami. V prostředí nechybí výsuvná informační lišta, tady je opatřená přepínači Wi-Fi, GPS, bluetooth, tichého režimu nebo otáčení displeje. Další takové zástupce najdete na widgetu.

Telefon pochválím za velkou hlasitost reproduktoru pro zvonění, líbí se mi možnost nastavení hlasitosti médií, budíků a dalších projevů systému odděleně. Pro hledání v seznamu kontaktů si stačí nastavit oblíbené, seznam pamatuje na často volané kontakty. Zadávat se dají znaky a seznam se filtruje.

Pro zprávy tu jsou známé konverzace podle příjemců, píše se na QWERTZ klávesnici se speciálními symboly. Přetáčení displeje funguje svižně ve všech částech prostředí. Samsung pamatuje na propojení se sociálními sítěmi a tak nachystal Social Hub. Zde se schází datové proudy z napojených účtů a evidují se zde také zprávy.

Telefonu nechybí ani dodatkové funkce jako je třeba FM rádio s RDS, diktafon, ovládání hlasem také už nikoho nepřekvapí. Určitě se hodí pěkně zpracovaný správce úloh s možností vypnutí procesů na pozadí a evidence obsazení operační paměti. Použitelný je také kalendář, úkolovník a mini diář. Bez potíží funguje GPS navigace a prohlížení Google Map. Bez nějakých velkých změn funguje Galerie s fotkami a videi, fotky se dají dále upravit v editoru. Velkou pozornost musíme zaměřit na funkce projektoru, tomu jsme věnovali speciální článek, tak se podívejte tam. Zde jsou k náhledu screenshoty prostředí aplikace projektoru.

K focení mám výhrady snad jen k chybějící spoušti. Od snímače jsem moc nečekal a tak mne spíše příjemně překvapil. Zvládne makro a fotí hezky za skoro všech světelných podmínek ve dne. Ani video není vyloženě pokažené, HD rozlišení se určitě hodí. Posuďte sami.

Samsung Galaxy Beam – fotogalerie

Samsung Galaxy Beam – HD video

Závěr

Telefon pracuje bez nějakých zádrhelů a je na něj spolehnutí. Připomínku mám k umístění 3,5mm jacku sluchátek, tohle se nepovedlo. Na jedničku pracuje projektor a to je hlavní. Konstrukce Samsungu je zpracovaná bezvadně a hodně potěší stojánek a baterka navíc.

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama