Samsung Galaxy Buds: dokonale splynou s ušima [recenze]

Reklama

Bezdrátová sluchátka přinášejí neuvěřitelnou svobodu při poslechu hudby na cestách. Samsung nabízí špunty Buds, které sedí dokonale v uchu a velmi kvalitě hrají. Co se nám ještě líbilo?

Samsung Galaxy Buds jsou stylové bezdrátové špunty, které koupíte za asi 3 800 Kč v černé, žluté nebo bílé barvě. Na počátku je nutné špunty řádně nabít, a to v přibaleném pouzdru s magnetickým víkem. Pouzdro slouží pro transport sluchátek, když zrovna nehrají v uších. Současně pak na cestách sluchátka nabíjí díky vnitřnímu akumulátoru. Samotné pouzdro je nutné nabít USB-C konektorem, nebo jednodušeji bezdrátově položením na Qi nabíječku.

Pouzdro má zvenku informační LED (červená – nabíjí, zelená – nabito), další je pak uvnitř a ta zase ukazuje nabíjení sluchátek. Celková výdrž má být někde kolem 12-13 hodin, samotné špunty dají asi polovinu a další polovina je schovaná v kapacitě pouzdra. V praxi tak při poslechu na cestách do práce a z práce domů nemusím nabíjet třeba týden.

Samotné špunty v poudzru drží také magneticky, takže jen tak ochotně nevypadnou. Pro spojení s pouzdrem slouží kontaktní plošky, další výbava zahrnuje senzory nasazení na uši (infračervený, akcelerometr, přiblížení), stejně tak mikrofony pro telefonování. Špunty můžete nosit pouze s gumovým adaptérem k vložení do ucha jako v mém případě, nebo je doplnit o přibalené nástavce (ploutvičky) pro zapření v boltci ucha. Sluchátka v uchu vypadají docela nenápadně, nic zbytečně nevystupuje a pro ovládání se nabízejí dotykové plošky – stačí podržet prst a hudba se ztlumí a vy uslyšíte lépe okolí. Sluchátka nemají vyloženě aktivní potlačení hluku, nejlepší je nasadit a pustit hudbu, nic víc neuslyšíte.

K ovládání přehrávače můžete využít levé nebo pravé sluchátka, na tom nezáleží. NA touchpadu stačí poklepat pro posun na další skladbu, třikrát pak posun vzad, jedno ťuknutí pro pauzu. Dobře funguje i klasické telefonování, i když nemáte mikrofony před ústy, zvuk chtají na jedničku i v oblasti ucha.

Velkou výhodou je přítomnost mobilní ovládací aplikace Samsung Gear, která nabízí další nastavení sluchátek. Ladit můžete ekvalizéry, aktivovat upozornění na nové události přímo do uší apod. Aplikace je česká a přehledná, můžete do ní napárovat třeba i chytré hodinky Samsungu.

Sluchátka Samsung Galaxy Buds patří mezi kvalitní bezdrátové špunty s elegantním designem a velkou výdrží, šikovným dobíjecím pouzdrem a hlavně výborným zvukem.

Reklama