Samsung Galaxy Camera: Skvělý foťák s Androidem [preview]

Reklama

Samsung nabízí kromě mobilních telefonů také jakýsi hybrid mezi telefonem a fotoaparátem. U příležitosti oficiálního českého představení jsme Samsung Galaxy Camera krátce vyzkoušeli. Než se pustíme do zevrubného testování, přinášíme vám rychlý první pohled.

Samsung Galaxy Camera je prapodivné zařízení. Pokud ho uvidíte ležet jen tak na stole, pravděpodobně usoudíte, že se jedná o kompaktní fotoaparát s vysouvacím objektivem. Telefon tedy nepřipomíná ani náhodou, dokonce ani při bližším prozkoumání.

Ono se totiž ani o telefon v pravém slova smyslu nejedná. Má sice operační systém Android a můžete (ale nemusíte) do něj vkládat SIM kartu, telefonovat v klasickém slova smyslu s ním ale nejde. SIM karta slouží jen pro datové přenosy, například přenášení fotek prostřednictvím internetu. Pokud chcete telefonovat, stáhněte si Skype nebo jiný podobný program.

Primárním určením tohoto zařízení je tedy fotografování. Z tohoto důvodu má 16Mpx fotoaparát s až 21 násobným optickým zoomem. Objektiv měří 23 mm a dokáže vytvářet kvalitní širokoúhlé snímky. Na podrobné otestování kvalit fotoaparátu si ještě pár dní počkejte, zatím jen jednu ukázkovou fotku (vpravo tatáž scéna vyfocena digitálním fotoaparátem). Oba snímky byly pořízeny v mizerném osvětlení a s automatickým nastavením fotoaparátů.

Možnosti nastavení je ale celá řada. Předně můžete nastavovat rychlost závěrky, clonu a jas (EV). K tomu je na výběr neskutečné množství předpřipravených kreativních režimů: překrásná tvář, vodopád, panorama, sytý odstín, zastavená akce, makro, na šířku, nejlepší obličej, sériové snímání, nejlepší fotografie, světelná stopa, ohňostroj, noc, západ slunce a silueta.

Vytvořené snímky můžete okamžitě odeslat e-mailem nebo sdílet na sociálních sítí, samozřejmostí je i možnost nahrát je na některý cloudový systém. Pokud s nimi ještě nejste spokojeni, neváhejte a využijte vestavěný editor s celou řadou různých vylepšení a možných úprav.

Má Galaxy Camera šanci na úspěch? Při jejím představení jsem doufal, že mi jako novináři skvěle poslouží pro práci v terénu, takže s sebou nebudu muset tahat velký těžký profi digitál. První pokusy ale ukazují, že zejména s focením ve špatných světelných podmínkách bude mít Galaxy Camera jisté problémy. Uplatnění najde spíš u běžných lidí, kteří chtějí relativně dobře fotit na koncertech, večírcích či dovolených.

Samsung GC100 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama