Samsung Galaxy Chat: klávesnice s Androidem 4 [recenze]

Reklama

Kapitoly recenze

  1. Design, rozměry, hardware, displej, klávesnice
  2. Systém, prostředí, funkce, multimédia, závěr

Systém, prostředí, funkce

I když má telefon Android 4 doplněný hardwarovou klávesnicí, na podobě systému se nic nemění. Grafickým prostředím je opět TouchWiz, takže uživatelé se nemusejí bát čehokoliv příliš neočekávaného nebo nového.

Přímo ze zamčeného displeje se dají spouštět vybrané aplikace, hodí se to hlavně pro fotoaparát, který nemá vlastní spoušť. Velmi dobře je využití i vypínací tlačítko. Při delším podržení se objeví nejenom možnost vypnutí, ale také vypnutí datového provozu, restart, nebo úprava hlasitosti telefonu.

Některé z těchto možností objevíte i v horní výsuvné liště, která toho ale celkově ukrývá mnohem více. Uživatelé, kteří dosud používali starší Android, možná uvidí největší změnu v jiném přidávání widgetů, které mají vlastní složku v rámci hlavní nabídky. Vidíte také ihned jejich grafickou podobu.

Z hlavní nabídky se také rychle dostanete ke staženým aplikacím, po stisku tlačítka nastavení navíc můžete vybrané aplikace skrývat, měnit jejich uspořádání a také se rychleji dostat do obchodu Google Play.

Z nabídky funkcí nenajdete v Galaxy Chat cokoliv neobvyklého. Některé funkce Googlu dubluje Samsung vlastními možnostmi (Samsung Apps, místo kalendáře S plánovač), v telefonu se určitě bude hodit základní verze Quickoffice, dobře zpracovaná aplikace pro poznámky, prohlížení souborů nebo možnost podrobnějšího sledování datových přenosů. Naprosto standardně je zpracován adresář, vytváření textových zpráv nebo internetový prohlížeč. Tomu ovšem vadí menší displej, hrubší rozlišení i pomalejší reakce telefonu.

Multimedia, závěr

Hudební možnosti telefonu prezentuje rádio a přehrávač. Rádio sice spustíte, ale bez připojených sluchátek vám fungovat nebude. Hudební přehrávač je stejný jako v ostatních telefonech Samsung, Galaxy Chat má celkem solidní hlasitý reproduktor umístěný na zádech. Mírně šumí, ale vnímal jsem to kupodivu hlavně u nižší hlasitosti.

Horší kvalitu fotoaparátu budete vnímat rozhodně intenzivněji. Snímač má problémy se zaostřováním, snímky jsou mnohdy rozmazané a špatně zvládají vyvážení bílé barvy. Fotomobilem Galaxy Chat rozhodně není.

Na závěr mám dost problém, komu vlastně mobil doporučit. Kladný dojem kazí hlavně mizerný displej a nepříliš dobrá klávesnice. Ta by přitom měla být hlavním tahákem tohoto levného mobilu. Podobným telefonem určitě uděláte radost většině dětí (které neškemrají o iPhone 5), někoho by snad mohl oslovit Android 4. Čekal bych ale mnohem víc.

Kapitoly recenze

  1. Design, rozměry, hardware, displej, klávesnice
  2. Systém, prostředí, funkce, multimédia, závěr
Samsung B5330 Galaxy Ch@t lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama