Samsung Galaxy Chat: kombo Androidu 4.0 a QWERTY [preview]

Reklama

Poptávka po QWERTY telefonech je stále vysoká a tak Samsung vychází vstříc s modelem Chat. Bohužel nejde o našlapaný smartphone, naštve hlavně QVGA displej. Zájemci si vyberou mezi bílou a černou variantou, cena peněženku určitě nevyčerpá.

Samsung Galaxy Chat stojí něco málo přes tři tisíce a tak je zřejmé, že jeho funkční výbava nebude zrovna oslnivá. Na test jsme obdrželi bílou variantu a nutno uznat, že se povedla. Telefon je kompletně plastový, design oživuje lesklý rámeček. Čelní strana dostala třípalcový displej a hned tady může schytat Samsung jednu za uši. Rozlišení QVGA je už pradávné a radši bychom viděli jemnější obraz.

Samsung Galaxy Chat

Rozměry: 119 × 59 × 12 mm, 120 g
Displej: 3″, 240 × 320 bodů, 262 tis barev, TFT LCD
Procesor, systém: 850 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS  EDGE  HSDPA  HSUPA  Wi-Fi
Další konektivita: GPS  microUSB  3,5mm jack
Fotoaparát: 2 Mpx, video: QVGA
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung B5330 Galaxy Chat v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Pod displejem se bíle rozsvítí trojice tlačítek k ovládání Androidu a hned pod nimi se na malé ploše natěsnala klávesnice QWERTY. Rovných 37 kláves na sebe těsně doléhá, tmavé popisky jsou jasně čitelné. To se trochu horší po rozsvícení narůžovělého světla pod nimi, které není zcela rovnoměrné. Klávesnice má dvě tlačítka pro přiřazení zkratek, nechybí numerická část k zadání čísel. Jak se na ní píše? První dojmy jsou takové, že si je jednoduše třeba zvyknout a pak to nějak půjde. Hlavně menším prstům bude vyhovovat.

Boky mobilu jsou strohé, vlevo jen dvojtlačítko hlasitosti, napravo pak zámek mobilu. Nahoře se upotřebí sluchátka a naopak zespodu se přes microUSB telefon dobije. Zadní kryt už nabízí jen 2Mpx fotoaparát, který nemá autofokus, ani LED blesk. Snímač se docela snaží, video je hodně mizerné. Vhod určitě přijde Android 4.0.4 s nadstavbou TouchWiz, fajn je vnitřní 4GB paměť. Praktické zkušenosti z používání najdete v klasické recenzi.

Samsung Galaxy Chat – fotogalerie

Samsung Galaxy Chat – ukázkové QVGA video

Reklama