Samsung Galaxy Gear: drahé hodinky s rozumem

Reklama

Samsung se na veletrhu IFA v Berlíně pochlubil hodinkami s Androidem, s nimiž lze telefonovat, fotit a jinak obsluhovat spárovaný telefon. Co vše dokážou?

SamsungGalaxyGear_2

Chytré hodinky s Androidem nesou označení Samsung Galaxy Gear a prodávat se budou za bezmála 6 000 Kč už od konce září na celém světě. Takto velké a těžké hodinky jste na ruce nejspíš nikdy neměli, fanoušci technologií však mohou být nadšeni třeba díky velkému jasnému displeji s velikostí 1,63 palců. Po designové stránky jsou určitě kontroverzní, spíše připomínají retro styl.

SamsungGalaxyGear_1

Součástí hodinek je procesor 800 MHz a hlavně systém Android. Po spárování s přístrojem Samsung lze na hodinkách číst zprávy, pracovat s hovory, dokonce lze do nich mluvit díky zabudovanému mikrofonu.

Jasný displej umožňuje pohodlnou obsluhu zpráv a bonusem je integrovaný fotoaparát pro focení a rovněž natáčení videí. Výrobce slibuje výdrž nad 27 hodin, i tak budete dobíjet denně, abyste nezůstali bez informací na zápěstí. V prodeji bude několik barevných variant dle obrázku.

Hodinky Samsungu nejsou první, již jsme testovali Sony Smartwatch.

Reklama