Samsung Galaxy Grand Neo: pětipalcový Android [test]

Reklama

V záplavě telefonů s Androidem se objevila další novinka, pětipalcový Samsung Galaxy Grand Neo s čtyřjádrovým procesorem. Ničím zvláštním sice nezaujme, určitě si ale pár svých příznivců najde.

Samsung_Galaxy_Grand_Neo_09Samsung_Galaxy_Grand_Neo_10

Samsung Galaxy Grand Neo má rozměry 144 × 77 × 10 mm a váží 163 g. Konstrukčně se jedná o klasický mobil s velkým tlačítkem Home pod displejem. Další tlačítko najdete na pravém boku, to slouží k odemykání telefonu. Na levém boku je potom klasické dvojtlačítko pro změnu hlasitosti.

Samsung_Galaxy_Grand_Neo_01Samsung_Galaxy_Grand_Neo_02

Samotný displej má úhlopříčku pět palců a zobrazuje dnes již standardních 16 milionů barevných odstínů. Nad ním najdete senzor přiblížení a čelní VGA kameru, pod ním již zmíněné tlačítko doplněné klasickými senzorovými tlačítky operačního systému Android – kontextovou nabídku a přesun o úroveň zpět.

Samsung_Galaxy_Grand_Neo_03Samsung_Galaxy_Grand_Neo_04

Horní hrana telefonu je vyhrazena 3,5mm konektoru pro připojení sluchátek, dole pro změnu najdete microUSB konektor. Na zadní straně je čočka 5Mpx fotoaparátu doplněná o diodový blesk. Zadní kryt je možno sejmout, pod ním najdete vyjímatelnou baterii, slot pro SIM kartu standardní velikosti a také místo, do kterého můžete zasunout kartu microSD.

Samsung_Galaxy_Grand_Neo_05Samsung_Galaxy_Grand_Neo_06

Vestavěný procesor má čtyři jádra taktovaná na frekvenci 1,2 GHz, což není mnoho, pro běžně náročné uživatele to ale bude jistě dostačující. Paměť RAM má příjemný 1 GB, dalších 8 GB je využitelných pro uložení vašich dat. Podporu paměťových karet jsem zmínil již v předchozím odstavci, schopnost ukládat data přes Wi-Fi do cloudových úložišť dnes již také nikoho nepřekvapí.

Samsung_Galaxy_Grand_Neo_07Samsung_Galaxy_Grand_Neo_13

Z datových přenosů najdete v telefonu vše až po HSDPA/HSUPA. Tím pádem chybí jak LTE, tak HSPA+, budete se muset spokojit se stahováním rychlostí 21 Mb/s. Zadní fotoaparát má rozlišení 5 Mpx a kromě autofokusu je vybaven také diodovým bleskem. Při natáčení videa zvládne rozlišení 720p při 30 snímcích za sekundu. Při focení nechybí různá pokročilejší nastavení.

Samsung_Galaxy_Grand_Neo_11Samsung_Galaxy_Grand_Neo_12

Můžete samozřejmě zapínat a vypínat blesk, přepnout mezi běžným focením a makrorežimem, případně vybírat z různých kreativních režimů. Ve zvláštní nabídce potom volíte ISO, způsob zaostřování nebo velikost fotografie a poměr stran. Podívejte se na několik ukázkových snímků.

Samsung_Galaxy_Grand_Neo_foto_1Samsung_Galaxy_Grand_Neo_foto_2Samsung_Galaxy_Grand_Neo_foto_3Samsung_Galaxy_Grand_Neo_foto_4Samsung_Galaxy_Grand_Neo_foto_5Samsung_Galaxy_Grand_Neo_foto_6

Celkově řečeno, Samsung Galaxy Grand Neo je průměrný telefon s Androidem, jakých najdete patnáct do tuctu. Cílí na středně náročné uživatele, kteří nechtějí hypervýkonný stroj s podporou LTE, NFC a všech těch moderních vychytávek, ale potřebují spíše něco na každodenní používání. Tomu ostatně odpovídá i cena, která je v době psaný recenze mezi pěti a šesti tisíci korunami.

Samsung Galaxy Grand Neo

Rozměry: 144 × 77 × 10 mm, 163 g
Displej: 5″, 480 × 800 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1024 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung i9060 Galaxy Grand Neo v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Reklama