Samsung Galaxy J1 Duos: nízká cena, nízká rychlost [recenze]

Reklama

Menší rozměry a dobrá výdrž, to jsou hlavní znaky levného telefonu s podporou dual SIM. 

J1_displej_9

Samsung Galaxy J1 DualSIM

Rozměry: 129 × 68 × 9 mm, 122 g
Displej: 4,3″, 480 × 800 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: ? autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung J100H Galaxy J1 Duos v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Již podle ceny, která se nyní pohybuje pod třemi tisíci korunami, je zřejmé, že tento mobil cílí na velmi nenáročnou kategorii uživatelů. Pokud chcete design, který zaujme a eleganci, budete si muset připlatit. Tento kousek je celý plastový a nepůsobí vůbec příjemným dojmem. Jediným kladem na jeho vzhledu je tenká stříbrná linie kolem celého displeje, ale to už známe z mnoha jiných a lépe vybavených mobilních telefonů. Zadní matný plast má jednu jedinou výhodu, a tou je absence otisků prstů a příjemné držení.

SamsungJ100HGalaxyJ1Duos_5SamsungJ100HGalaxyJ1Duos_4SamsungJ100HGalaxyJ1Duos_1SamsungJ100HGalaxyJ1Duos_3

Jednu z mála věcí, kterou můžu pochválit, je displej o velikosti 4,3“ (800 × 480 px), barvy jsou pěkné i rozlišení a jas, velmi jsem ocenila i mód Venku, který na přímém slunci nebo ve venkovním prostředí přidá jasu ještě více intenzity. Oproti minule testovanému modelu (Core  Prime) jsou u tohoto mnohem lepší pozorovací úhly.

SamsungJ100HGalaxyJ1Duos_8SamsungJ100HGalaxyJ1Duos_7SamsungJ100HGalaxyJ1Duos_6SamsungJ100HGalaxyJ1Duos_2

Největším mínusem tohoto telefonu je bohužel jeho výkon, RAM o velikosti 512 MB by dnes měla být už trestná. Aplikace se velmi často zasekávají a padají, o plynulém multitaskingu nemůže být řeč ani ve snu. Tohle se prostě nepovedlo, i přesto, že se uvádí dvoujádrový procesor a 1,2 Ghz. V průběhu 14 dní používání se mi také dvakrát stalo, že telefon buď vůbec nevyzváněl, pokud přišla sms, nebo sám od sebe měnil vyzvánění, prostě trošku bláznil.

J1_displej_2J1_displej_3J1_displej_4J1_displej_5J1_displej_6J1_displej_7

Vnitřní paměť má velikost 4 GB, je zde ale možnost rozšíření o microSD kartu, takže v tom takový problém nevidím. V případě operačního systému vás nečekají žádná překvapení, běží zde Android 4.4 KitKat s klasickou nadstavbou od Samsungu. Jelikož se jedná o levnější model, není zde ani LTE ani NFC, spokojit se musíte pouze s Wi-Fi, 3G, GPS a Bluetooth.

J1_foto_1J1_displej_8

Dalším minusem je velké zahřívání telefonu, hlavně při delších hovorech, kdy už je opravdu problém udržet telefon u ucha, v tomto případě doporučuji použít reproduktor nebo hands free. Fotoaparát s rozlišením 5 Mpx a autofokusem dnes už asi nikoho nepřekvapí ani neuchvátí, ale fotky dělá obstojné a velmi dobře vycházejí i fotky pořízené s bleskem za šera. Natáčet videa můžete v rozlišení 1 280 × 720 px.

J1_foto_2J1_foto_1J1_foto_3

Jestliže ale hledáte mobil, který vydrží, tak tento se s malou intenzitou používání dostal na celé 4 dny. Je pravda, že se jednalo opravdu o minimální využití, ale i to oceňuji. Co považuji za výhodu, jde o reproduktor, jeho zvuk určitě nepřeslechnete, pokud hledáte hlasitý telefon, jste na správném místě. S kvalitou zvuku už to ale tak růžové není a při vyšší hlasitosti malý reproduktor nestíhá. I zde potěší super galerie hudby Google Play a možnost ji ovládat ze zamčené obrazovky. S klasickou galerií fotek jsem měla problém už u minulého modelu a tento pověst opravdu nenapravil, prostě je nepřehledná.

Závěr

Telefon doporučuji opravdu spíše nenáročným uživatelům nebo uživatelům bez větších zkušeností. Dobrý bude třeba pro teenagery. Aktivní věkovou skupinu zvyklou používat telefon pro svou agendu nebo vyřízení pracovních záležitostí by tento model spíše zklamal a hlavně neuvěřitelně zpomalil.

  • Plusy: režim Venku, výdrž, displej, hudba, reproduktor
  • Minusy: výkon, zahřívání, design a provedení, galerie

Reklama