Samsung Galaxy K Zoom: kříženec fotoaparátu a mobilu

Reklama

Samsung představil zajímavou novinku, kterou ocení především fotografové. Zařízení je totiž kompaktním fotoaparátem a mobilem s Androidem současně.

SamsungGalaxyKZoom_9SamsungGalaxyKZoom_7

Samsung Galaxy K Zoom zepředu vypadá jako mobil, zadní strana jasně naznačuje fotografickou sílu. Výsuvný objektiv s optickým zoomem umožní zajímavé momentky, kterými se odlišíte od tradičních fotomobilů s pevným ohniskem. Takové řešení jsme viděli u předchozí verze Galaxy S4 Zoom.

SamsungGalaxyKZoom_4SamsungGalaxyKZoom_10SamsungGalaxyKZoom_3SamsungGalaxyKZoom_2SamsungGalaxyKZoom_8SamsungGalaxyKZoom_6SamsungGalaxyKZoom_5

10násobný zoom a 20,7Mpx snímač hovoří jasně, s tímhle strojem se bude hlavně fotit. Pro videa je připravena podpora 1080p při 60 sn./s. Nechybí ani OIS optický stabilizátor a také výkonný xenonový blesk, který oslní více než tradiční LED. Zařízení obsahuje Android 4.4.2, pohání jej procesor se 6 jádry a 2 GB RAM, nechybí 8GB místa v paměti a karty microSD. novinka přijde ve třech odstínech v červnu do prodeje za neuvedenou cenu, zřejmě kolem 15 tisíc.

Reklama