Samsung Galaxy Nexus: ukázkové fotky a videa

Reklama

Ve včerejší velké recenzi jsme se podrobně věnovali Samsungu Galaxy Nexus. Vynechali jsme pouze jedinou oblast, kvalitu fotoaparátu a videa. Tento nedostatek nyní napravíme. Patří fotoaparát k hardwarovým chloubám tohoto přístroje, nebo je 5Mpx snímač spíše obyčejný?

O chybějící hardwarové spoušti fotoaparátu už jsem psal v recenzi, nejrychlejší cesta k fotce je tak přes zamčený displej s ikonkou foťáku, nebo z ikony na pohotovostním displeji.

Ovládání focení je celkem svérázné. V tlustějším pruhu se nachází velká spoušť fotoaparátu, velká většina zbývajícího místa je prázdná, nahoře se naopak tísní náhled posledního snímku, dole přepínáte mezi focením, videem a panoramatickým režimem. V dalším, už mnohem užším pruhu, se nachází všechno důležité nastavení. Můžete použít blesk, měnit vyvážení bílé, expozici a scénu (proč není panoramatický režim zde?). Trochu chudá nabídka. Doplňuje ji jen velmi jednoduché nastavení s velikostí fotografií a obnovením výchozího nastavení. To je ale celkem zbytečné, fotoaparát si nastavené hodnoty stejně nikdy nepamatuje. Jakmile jej vypnete, vše se vrátí na neutrální hodnoty.

Fotky bohužel snesou přísnější kriteria hlavně za slunečného počasí, s jasnou oblohou. Pak odpovídají barevně, jen přechod světlých a tmavších míst je horší.

Jakmile se ale venkovní podmínky trochu zhorší, upadá i kvalita fotek. Snímky jsou přepálené, s jasně fialovým nádechem.

Zajímavou možností jsou panoramatické fotografie, potřebujete ale jistou ruku, aby na sebe všechny detaily navazovaly. Také kvalita těchto fotek není přesvědčivá, na ukázkovém snímku je pravá dolní část úplně ponořena ve tmě.

Snímky z interiéru jsou také hodně závislé na světle. Barevně ale docela odpovídají. Tragicky ovšem dopadne situace, kdy se focený objekt nenachází v úplném klidu. Snímek je rozmazaný až moc.

Video zvládá Samsung Galaxy Nexus až ve fullHD rozlišení, v naprosté většině případů ale postačí přednastavené HD. Kvalita videa není opět kdovíjaká. Snímač si neporadí se světlem, také prudší pohyby telefonem jej vyvedou z konceptu. Zajímavou možností videa jsou efekty s deformací tváře, nebo nastavením zvláštního pozadí (vesmír, západ slunce, disco). Takto se ale velikost upraví na 480 p. Velká škoda, že se toto nastavení nedá použít pro fotky. Výsledky jsou opravdu hodně vtipné.

Samsung i9250 Galaxy Nexus lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama