Samsung Galaxy Nexus: velká placka, velká očekávání (preview)

Reklama

Necelé tři měsíce od prvního uvedení se nám do rukou dostává očekávaný Samsung Galaxy Nexus, první telefon s inovovaným operačním systémem Android 4.0. Kromě zcela přepracovaného prostředí si mobil zaslouží pozornost i díky své hardwarové výbavě.

Recenzi Samsung Galaxy Nexus vám přineseme v nejbližších dnech, prozatím tu máme alespoň první krátký pohled, napsaný pár hodin poté, co jsme telefon obdrželi.

Na telefonu je okamžitě vidět, že se bude jednat o nějaký vyšší model. Je velmi tenký, má obří displej a neznalého člověka pravděpodobně překvapí absence takřka jakýchkoliv tlačítek. Pod displejem nenajdete ani jedno a z velikosti displeje se dá i při vypnutém mobilu usuzovat, že se pod něj tentokrát nevejdou ani dotyková tlačítka. Místo prostředního z nich se nachází pouze informační dioda, té si ale všimnete až při prvním upozornění na zmeškanou událost.

Displej má mimochodem obří velikost 4,65“ a i když jsem si nedávno stěžoval, že už 4,3“ je moc, na ještě větší velikost jsem si zvykl hodně rychle. Překvapivě málo se upatlává a ani při zhasnutí přehnaně neodráží různé odlesky.

Jedinými klávesami na telefonu je zapínací tlačítko na pravém boku a ovládání hlasitosti na levé straně. Na pravé straně objevíte ještě trojici kontaktů, slouží k připojení různého příslušenství, ale neměl jsem možnost to vyzkoušet.

Horní hrana zůstává prázdná. To mne prozatím trochu mate, i za tu chvíli používání se mi několikrát stalo, že jsem telefon uchopil obráceně. Chybí výraznější orientační body, řídit se můžete jen mikrofonem a objektivem kamery na horní hraně. Oboje ale působí na lesklém černém podkladě velmi nenápadně.

Stejný pocit jsem měl i z audiokonektoru a microUSB konektoru na spodní straně. Jakoby se jich výrobce chtěl zbavit stejně jako většiny ovládacích tlačítek.

Zadní kryt nabízí radikálně jiný vzhled mobilu. Hladkou lesklou plochu vystřídal jemně vroubkovaný kryt, který se příjemně drží v ruce. Svou konstrukcí mne ale trochu vyděsil. Na místě drží docela pevně, ale při sundávání a nasazování se dokáže pořádně prohnout. U takto drahého mobilu bych se bál, že jej zlomím.

Pod krytem se snadno dostanete ke vložení SIM karty, baterii vydělávat nemusíte. Po paměťové kartě ani stopy, Galaxy Nexus využívá pouze interní kapacitu.

Na zádech mobilu je dále samozřejmě objektiv fotoaparátu s výraznou přisvětlovací diodou. Spodní stranu rozšiřuje mírný hrb, který trochu narušuje jinak skvělou tloušťku přístroje.

I když je telefon objektivně skutečně velký, neměl jsem z nějak takový pocit. V ruce působí lehčím dojmem, než byste podle parametrů odhadovali, používání zůstává velmi pohodlné. Na druhou stranu je pravda, že plastová konstrukce nikdy nepůsobí tak hodnotně jako kovové prvky. Nějaké ústupky ale Galaxy Nexus udělat musel. Jaký je samostatný systém si řekneme příště, v recenzi.

Samsung i9250 Galaxy Nexus lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama