Samsung Galaxy Note 10.1: lepší, hezčí, rychlejší

Reklama

Nový Samsung Galaxy Note 10.1 překonává své předchůdce snad ve všech ohledech. Novinka má ve výbavě 1,4 GHz čtyřjádrový procesor, operační paměť 2GB RAM, rozšířené možnosti S Pen, S Note a nabízí mnoho dalších vytříbených funkcí.

Galaxy Note 10.1 se nesnaží ohromit pouze výjimečným výkonem, výrobce se také snaží dále posunout možnosti využití tabletu jako pracovního nástroje. Tablet nabídne např. side-by-side multitasking prostřednictvím rozděleného displeje pro dvě současně běžící aplikace. Při psaní poznámek či kreslení s aplikací S Pen si současně na druhé polovině obrazovky můžete prohlížet webové stránky nebo video. Navíc je možné vyfotit snímek, vložit ho na jednu část obrazovky a na druhé si k němu napsat poznámky.

Tím se dostáváme k širším možnostem využití dotykového pera S Pen. Pokud snad netušíte, jedná se o stylus o délce 6,5 mm, se kterým můžete dobře využít potenciál 10.1 palcové obrazovky. S Pen je přímou součástí zařízení a jakmile jej vyjmete, automaticky se spustí předdefinovaná aplikace jako S Note, S Planner, Adobe Photoshop Touch nebo Polaris Office. Dalšími zajímavými aplikacemi jsou Shape Match a Formula Match, které zdokonalí a zpřesní vámi načrtnuté geometrické tvary a také spočítají ručně psané matematické úlohy.

Do výbavy přibyly i další funkce jako např. Smart Stay, která sleduje oči uživatele, aby se displej nepřepnul do úsporného režimu v nevhodný okamžik. Dále díky Pop Up Play mohou uživatelé poslouchat hudbu, nebo na obrazovce sledovat video, zatímco současně pracují s jinou aplikací.

Samsung Galaxy Note 10.1 usnadňuje také učení: studenti si mohou zapisovat poznámky z kurzu přímo do aplikace eTextbook, nebo třeba vyhledávat na internetu a současně psát esej. Využívat mohou i službu Learning Hub, optimalizovanou pro Samsung Galaxy Note 10.1, díky které získají přístup do různých elektronických kurzů pro studenty všech věkových kategorií.

Technické specifikace:

  • Rozměry: 262 × 180 × 9 mm, 600/597 g (podle konkrétní výbavy datových přenosů)
  • Displej: 10,1“, 1280 × 800 bodů
  • Operační systém: Android 4
  • Procesor: 4 × 1,4 GHz
  • Paměť: 16 / 32 / 64 GB, 2 GB RAM
  • Fotoaparát: zadní 5 Mpx, přední 1,9 Mpx
  • Další funkce: GPS, bluetooth, digitální kompas, gyroskop
  • Baterie: 7000 mAh

Samsung Galaxy Note 10.1 nabízí 2 možnosti propojení: pouze Wi-Fi, Wi-Fi a současně 3G HSPA+ (tato verze je o 3 g těžší). Samsung Galaxy Note 10.1 bude v ČR v prodeji od září 2012.

Reklama