Samsung Galaxy Note 8: 6,3 palců bez kompromisů

Reklama

Novinka od Samsungu míří na fanoušky velkých displejů, kteří chtějí mít v ruce spolehlivý pracovní nástroj než obyčejný mobil. Zájemci se dočkají 15. září a chystat mohou částku 26 999 Kč.

Samsung Galaxy Note 8 bude v ČR k mání ve dvou variantách – zlaté a černé a také dualSIM a singleSIM.  Výrobce přibalí dokovací stanici DeX, takže telefon poslouží téměř jako počítač. Konstrukce zařízení je voděodolná, nebude problém tak třeba zmoknout. V ruce budeme držet 195 g při rozměrech 162,5 × 74,8 × 8,6 mm. Nezbytnou součástí Note bude dotykové pero S Pen, tak jako u minulých modelů. Právě o kvalitě displeje hovoří první informace výrobce, jde o AMOLED Infinity s rozlišení Quad HD+, součástí systému je podpora zobrazení více oken najednou, takže na velké ploše toho uděláte více.

Note 8 obsahuje řadu dalších šikovných aplikací usnadňující sdílení souborů, obsahu displej, promítání a tak dále, počítá se s využitím funkcí dotykového pera třeba k snadnému překladu napsaného textu. Note však využijeme také pro zábavu a focení, dostal dva zadní fotoaparáty 12 Mpx s optickou stabilizací OIS. Pro časté dobíjení se bude hodit bezdrátové nabíjení 3 300mAh akumulátoru, zabezpečení přinese třeba snímač oční duhovky. Systém pracuje s 8 jádry procesoru a 4 GB RAM, pamatovalo se na paměť, je jí 64 GB.

Reklama