Samsung Galaxy Note 8: do práce s inteligentním perem

Reklama

Ani Samsung na MWC nezahálí a tak jsme se dočkali uvedení dalšího pokračovatele řady Galaxy Note, tentokrát se díváme na 8palcový displej. Tablet nabízí chytrý stylus S Pen a řadu praktických funkcí, s nimiž bude opět radost pracovat!

SamsungGalaxyNote8_1     SamsungGalaxyNote8_3

Samsung Galaxy Note 8 se zařadil mezi populární velikosti tabletů s displeji 7 a 10 palců, třeba zrovna na zařízení s 8 palci na čele čekáte. Tablet je veliký 211 × 136 × 8 mm a váží 338 g, displej má rozlišení 800 × 1 280 bodů a je ochoten přijmout povely od dotyků vašich prstů nebo právě pera S Pen.  S tabletem nemusíte jen surfovat, dá se do něj vložit SIM karta a rázem si zavoláte.

SamsungGalaxyNote8_2SamsungGalaxyNote8_4

Plastová konstrukce tabletu nás asi ničím nepřekvapí, z technických specifikací vyčteme především pohon pro operační systém Android 4.1.2 se známou nadstavbou Touchwiz. Jde o čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,6 GHz a 2 GB RAM. Pro data bude čekat prostor s kapacitou 16 a 32 GB, dle prodejní verze. Doplnit lze samozřejmě kapacitu microSDHC karty. I s tabletem se dá fotit, na zadní straně jasně vyčnívá 5Mpx fotoaparát s autofokusem. Pro videhovory poslouží přední 1,3Mpx kamera. Galaxy Note 8 je dobře vybaven na datové přenosy, nechybí ani HSPA+ 21 Mbps a bluetooth 4. Tablet napájí akumulátor s kapacitou 4 600 mAh.

SamsungGalaxyNote8_5SamsungGalaxyNote8_6

Samsung vyzdvihuje hlavně pero S Pen, po jehož vytažení ze slotu se může spustit aplikace a menu uzpůsobené právě pro něj. Perem stačí například přelétnout nad displejem a rázem se zobrazují náhledy fotek, e-mailů apod. Nové jsou funkce pro lepší poznámky s názvem Awesome Note, nechybí propracovaný diář a další drobnosti.

Reklama