Samsung Galaxy Note 9: lépe to snad už nejde [recenze]

Reklama

Výborně vybavený telefon s velkým akumulátorem a aktivním dotykovým perem. To je Samsung zrozený hlavně pro práci, ale také na běžné využívání. Výborný hardware zahrnuje i povedený fotoaparát.

Samsung Galaxy Note 9 má tak trochu konzervativní design konstrukce, která neudělá ostudu, ale i ničím nepřekvapí. Dominantou přední strany je určitě 6,4palcový displej zaoblený ke krajům, který nabízí skvělý obraz a nabízí moře prostoru pro zobrazení videí, fotek a hlavně videí. Telefon s hmotností 200 g sice kapsu neutrhne, ale na vyšší hmotnost je třeba si trochu zvyknout.

Samsung Galaxy Note 9

Rozměry: 162 × 76 × 9 mm, 201 g
Displej: 6.4″, 1440 × 2960 bodů, 16 mil. barev, IPS
Procesor, systém: 8 jader, 2700 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 6000 MB, 128000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS 3,5mm jack
Fotoaparát: 12+12 Mpx, video: 4K autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung Galaxy Note 9 v českých e-shopech: Kč - Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Ani nad displejem a pod ním není zbytečně prázdného místa, telefon tak na pohled působí velice příjemně a narušivě. Zkosené hrany přecházejí do boků, které se nakazily tmavě modrou barvou a ta se přelévá na celá záda telefonu. Samsung umístil ovládací tlačítka na oba boky telefonu, napravo je pouze zámek, nalevo pak ovládání hlasitosti a přímá zkratka na asistenta jménem Bixby. Na horní straně se vkládají SIM karty a microSD karta, dole pak vedle sebe sídlí 3,5mm jack, USB-C konektor, hlasitý reproduktor a slot pro aktivní pero S-Pen. To po stisku vyskočí nepatrně z těla ven, zbytek musíte vytáhnout sami prsty.

Ihned po vytažení pera se aktivuje funkce psaní poznámek na vypnutém displeji, můžete hned značit vaše nápady, nákupní seznam a vše si pak uložit do mobilu. Perfektně pohotové. Navíc je pero aktivní, tlačítem se dá třeba spouštět na dálku fotoaparát a jiné funkce. Pero bohužel nefunguje na jiném telefonu a tak je spjato právě s Note 9.

Note 9 dostal 4 000mAh akumulátor, který zajistí i více než jednodenní výdž telefonu, samozřejmě při méně náročném využívání. Jinak počítejte s tím, že velký rozsvícený displej energii spotřebovává rychle a tak po půl hodině surfování zmizí třeba i 20 % energie. Na zádech se opět decentně vyjímá sestava pro focení. V rámečku sídlí duální fotoparát 12 Mpx, hlavní snímač funguje pro běžné fotky včetně nočních, druhý pro zoom. Kvalita fotek je prvotřídní, dobře funguje rozostření pozadí, automatický režim volby typu scén a další funkce.  Hodně dobré je 4K video při 60 záběrech za sekundu.

Telefon pracuje s Androidem 8.1 Oreo, který pohání 8jádrový procesor a 6 GB RAM, nechybí 128 GB pro data. Systém nabízí bleskovou odezvu, v jeho prostředí najdeme pár vylepšení, které usnadní práci. Hodí se třeba výsuvná lišta se zástupci kontaktů nebo aplikací. Chválím always-on displej pro zobrazení informací na zhasnutém displeji, samozřejmostí je decentě blikající barevná LED v levém horním rohu.

Pokud chcete šetřit vaše oči, v informační liště nahoře najdete rychlý přepínač filtru modrého světla. Dále můžete soukromá data, soubory, fotky, videa skladovat v bezpečné složce pod heslem. Namátkově se vám tak nikdo nepodívá na soukromé soubory, když si půjčí váš telefon. Velmi dobře funguje NFC pro platby telefonem s využitím Google Pay funkce, kdy uložíte do Google účtu bankovní kartu a pak platíte v obchodě bez zadávání PIN. Stačí mobil přiložit k terminálu.

Ve složce aplikace Samsungu najdete třeba aplikaci pro chytré hodinky, prvky chytré domácnosti, ale i Samsung Health pro monitoring fyzické aktivity. Telefon tak nemusí sloužit vyloženě na práci nebo zábavu, ale na praktické aplikace pro denní využití. Od Microsoftu tu najdete Excel, Word, Powerpoint, rovnšž odkaz na Onedrive, v tomto cloudu získáte 100 GB gratis díky pořízení telefonu.

A jak Galaxy Note 9 fotí? Tahle funkce je na jedničku, telefon pořizuje bleskové fotky, 4K videa, včetně zpomalených. Potíže mu nedělá rozostření pozadí u fotek, stačí si pohrát s ovladači na displeji. Snímky se fotí po zachycení úsměvu, kvalitní je panorama a fotky s doplněním vtipných emoji prvků.

Závěr

Samsung Galaxy Note 9 patří na špičku telefonů, které se nyní prodávají. Telefon s velkým displejem, výkonem i baterií neudělá vrásky na čele, nemá totiž čím zklamat. Potěší aktivním S-Pen perem, které se hodí pro práci i poznámky, velkou pochvalu sklízí výsledné snímky z fotoaparátu i kvalita 4K videa. Co více si přát?

Samsung Galaxy Note 9 – fotogalerie

Samsung Galaxy Note 9 – 4K video

Reklama